Ar jaunu raidījumu "Current Time Baltics" centīsies stāties pretim Kremļa propagandai

Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība (RFE/RL) sāk raidījuma "Baltics" veidošanu savā krievu valodā raidošajā televīzijas un digitālajā tīklā "Current Time", aģentūru LETA informēja Rīgas biroja vadītājs Elmārs Sveķis.

Raidījums ir būtiska RFE/RL stratēģijas daļa, lai vērstos pret Krievijas ietekmi Eiropā, nodrošinot krievvalodīgo auditorijai uzticamas un objektīvas ziņas.

"Current Time Baltics" ir ziņu un aktuālo notikumu programma krievvalodīgo auditorijai, kas kalpo kā alternatīva Kremļa medijiem. Intervējot ekspertus un stāstot stāstus par cilvēkiem, raidījums atspoguļos ziņas par Latviju, Lietuvu un Igauniju, pievēršot uzmanību to demokrātiskajām brīvībām un ieguldījumam tiesiskā starptautiskajā kārtībā. Kā viens no pirmajiem raidījumā tika intervēts Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, pauda Sveķis.

"Current Time Baltics" mērķis ir sniegt objektīvu informāciju pretstatā Kremļa izplatītajiem meliem par Baltijas valstu demokrātiskajām institūcijām un vērtībām, norādīja RFE/RL prezidents un izpilddirektors Džeimijs Flaijs. "Pateicoties mūsu profesionālajai komandai Latvijā, šis raidījums sasniegs jaunu krievvalodīgo auditoriju ar uzticamām reportāžām, sniedzot pozitīvu vēstījumu Krievijas iedzīvotājiem, kuri meklē labāku nākotni."

Raidījums "Current Time Baltics" tiks translēts tiešraidē 30 minūšu garumā no pirmdienas līdz piektdienai plkst.17 pēc vietējā laika no RFE/RL Rīgas biroja. Raidījumu veido pieredzējusi televīzijas ziņu producente Inese Kārkliņa, un to atbalsta komanda Rīgā, kā arī žurnālisti Tallinā un Viļņā.

RFE/RL Rīgas birojā, kas tika atvērts šī gada janvārī, strādā Krievijas žurnālisti, kuri bija spiesti pamest valsti, un plaša vietējā producentu komanda, lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu pēc neatkarīgām ziņām kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā. No Rīgas RFE/RL turpinās apmierināt pieprasījumu pēc neatkarīgām ziņām Krievijā - gan izveidojot pētnieciskās žurnālistikas vienību "Systema", gan straumēšanas platformu "Votvot", kas veidos saturu par kultūru un citām tēmām, ko Kremlis liedz skatīt pašā Krievijā. RFE/RL arī sāk Digitālās inovācijas laboratorijas darbību Rīgā, lai spētu reaģēt uz cenzūru un dezinformāciju valstīs, kurās darbojas RFE/RL.

"Current Time" ir krievu valodā raidošs diennakts televīzijas un digitālais tīkls, kas sasniedz arvien lielāku auditoriju Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā, Vidusāzijā, Kaukāzā un Baltijas valstīs. Tas īsteno būtisku daļu no stratēģijas, kuras mērķis ir vērsties pret Kremļa propagandu. Neraugoties uz ievērojamo valsts cenzūru, "Current Time" videoieraksti kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā sākuma ir skatīti vairāk nekā četrus miljardus reižu, kas ir tīkla rekords.

RFE/RL darbība balstās uz vietējo reportieru tīkliem, lai katru nedēļu sniegtu precīzas ziņas un informāciju vairāk nekā 40 miljoniem cilvēku 27 valodās 23 valstīs, kur mediju brīvība ir ierobežota vai profesionālā prese nav pilnībā attīstījusies. 2022.gadā RFE/RL videoklipi platformās "Facebook", "YouTube" un "Instagram" tika skatīti 15 miljardus reižu. RFE/RL ir redakcionāli neatkarīgs mediju uzņēmums, ko finansē ASV Kongresa dotācijas ar ASV Globālo mediju aģentūras starpniecību.


Foto: Freepik; ilustratīvs