Ar koncertu uz ūdens jēkabpiliešus priecē pūtēju kvintets

Jēkabpilī turpinās pilsētas svētki, un viens no kultūras pasākumiem nupat pieskandinājis Jēkabpils Mežaparku, kur viesojās pūtēju kvintets. Apmeklētāji varēja baudīt mūzikas un ūdens mijiedarbības burvību.

“Mūzika uz ūdens” – koncertā ar šādu nosaukumu jēkabpiliešus priecēja metālpūšaminstrumentu kvintets “BRASS.EDU”, kas ir vienīgais klasiskais misiņa pūšaminstrumentu kvintets Latvijā, kurš aktīvi veido dažādas koncertprogrammas. Jēkabpils pilsētas svētkos kvinteta uzstāšanās bija īpaša, jo mūziķi atradās laivās Radžu ūdenskrātuvē.

 “Man radās šāda ideja, es domāju izmēģināt jaunu paņēmienu, piedāvāt klausītājiem citā vidē, citā noskaņā radīt šādas emocijas, radīt tieši ūdens koncertu. Un ar Jāni Reteno man ir laba sadarbība, mēs esam labi draugi, tāpēc ienāca ideja, ka es uzaicināšu tieši šo pūtēju kvintetu, lai paklausītos metāla pūšaminstrumentu meistarus, jo viņi ir izcili mūziķi – simfoniskā orķestra un operas mūziķi,” saka Aigars Godiņš, Jēkabpils Kultūras pārvaldes direktora p.i..

Jēkabpils pilsētas svētkiem veltītajā koncertā skanēja gan dažādu skaņdarbu aranžējumi kvintetam, gan oriģināldarbi kvintetam. “BRASS.EDU” tika izveidots pirms četriem gadiem, līdz šim uzstājies daudzos pasākumos un koncertos, bet šī bija pirmā reize, kad kvinteta mūziķi spēlēja, atrodoties ūdenstilpē, laivās.

 “Mums tā bija pirmā pieredze – muzicēt uz ūdens. Tas sākums bija mazdrusciņ ekstrēms, kad mēs organizējām laivu sasiešanu un noenkurošanu, bet tā bija interesanta pieredze. Jebkurā gadījumā - tas bija forši,” atzīst Jānis Retenais, tubists, kvinteta “BRASS.EDU” ideju ģenerators.

Gan apmeklētājiem, gan mūziķiem palaimējās, ka tieši koncerta laikā nelija, jo laika apstākļu prognozes nebija labvēlīgas, turklāt dažas stundas pirms pasākuma Jēkabpilī bija nolijis stiprs lietus. Pūtēji gan uzsver, ka viņiem nokrišņi īpaši netraucētu un uzstāšanās nebūtu jāpārtrauc.

Kvintets “BRASS.EDU” priecē klausītājus daudzviet Latvijā, bet kolektīva izveides galvenais mērķis bija popularizēt pūšamo instrumentu spēli jauniešu vidū. Lai to īstenotu, kvinteta mūziķi regulāri organizē meistarklases jaunajiem censoņiem.