Ar maskām drošāk, bet daudziem – pārāk dārgi

Kopš 7.oktobra sejas masku vai vairogu lietošana sabiedriskajā transportā, tostarp arī pašvaldību organizētajos skolēnu autobusos, sākot no trīspadsmit gadu vecuma, ir obligāta. Jelgavas novada Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas audzēkņi sejas aizsegus lietojot diezgan apzinīgi, tomēr ne visiem ir iespēja iegādāties tik daudz masku cik nepieciešams.

Autobusa vadītājs stāsta, ka rīta pusē daudzi vecāki, braucot uz darbu pilsētā, mācību iestādē nogādā arī bērnus.Tie, kuri autobusā iekāpj, un ir sasnieguši trīspadsmit gadu vecumu, maskas arī lieto un daudz nekurn. Neapmierināti gan ir briļļu valkātāji, jo sejas aizsegs ar brillēm ir praktiski nesavienojams.

Dagnija, septītās klases skolniece: “Ļoti grūti, ar brillēm svīst ciet, ļoti grūti ir elpot. Ir arī gadījumi, kad aizmirst mājās, un tad jādomā, laidīs autobusā vai nē.”

To vai maskas braukšanas laikā netiek noņemtas autobusa vadītājs redz īpašā monitorā, bet tāpēc,ka skolēnam tās nav vispār, uz ceļa neviens netiekot atstāts. “Gadās, ka nav, vai pazaudēta, nu tad es izsniedzu viņam to masku. Pāris reizes tā ir bijis,” stāsta autobusa šoferis Ojārs Gulbis.

Pirmajā dienā visiem, kuri izmanto skolēnu autobusu maskas iedotas par brīvu. Arī par rezerves maskām skolas autobusā pašreiz gādājot mācību iestāde.

Šobrīd gan izskanējušas ziņas, ka pēc skolēnu brīvlaika 7. - 12. klasēm plānots pāriet uz attālinātajām mācībām. Skolas direktore gan cerot, ka tas attieksies tikai uz skolām, kurās jau ir saslimušie.Pēc slimību profilakses un kontroles centra datiem Jelgavas novadā reģistrēti no 1 - 5 aktīvie saslimšanas gadījumi, bet Zaļenieku pagastā tādu nav vispār.

Foto: Pexels.com