Ar pašvaldības atbalstu Jelgavā šovasar strādā vairāk nekā 400 skolēnu

Šovasar vairāk nekā 400 skolēnu no 6. līdz 11.klasei iesaistījušies Jelgavas pašvaldības vasaras nodarbinātības programmā, stāstīja pašvaldībā.

Lielākajai daļai jaunāko skolēnu šī ir pirmā darba pieredze, bet vecākie vasaras darbā cenšas pārliecināties, vai izvēlētais nākotnes karjeras virziens ir īstais. Jaunieši pašvaldībai esot atzinuši, ka pašu nopelnītai algai ir pavisam cita vērtība, tāpat viņi novērtējot iespēju vasaru pavadīt saturīgi - nopelnīt un iemācīties daudz jauna.

6., 7. un 8.klases audzēkņiem vasaras nodarbinātību koordinē Jelgavas Izglītības pārvalde. Šonedēļ darbu sākušas divas jaunas grupas, bet pavisam šovasar darbos tiks iesaistīti 278 pusaudži 12-15 gadu vecumā, tostarp astoņi jaunieši no Ukrainas, kuri mācās Jelgavas skolās.

Skolēniem četras vai sešas stundas dienā tiek nodrošināts darbs pašvaldības bērnudārzos, skolās, nometnē "Lediņi", SIA "Zemgales EKO" un pašvaldības iestādē "Pilsētsaimniecība".

Bet nodarbinātības programmu 9.-11.klasēm otro gadu organizē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs. Vecāko klašu skolēniem vasaras nodarbinātība tiek organizēta līdzīgi tam, kā tas ir reālā darba tirgū - skolēni piesakās uz izsludinātajām darba vietām, iesniedz pieteikumu, CV, kā arī motivācijas un plānotās karjeras attīstības aprakstu. Pēc iesniegtās informācijas komisija izraugās motivētākos jauniešus, kuri pārliecinājuši, ka vēlas gūt pieredzi konkrētajā profesijā, ar ko saista savu karjeru.

Uzņēmēji šogad piedāvāja vairāk nekā 200 darba vietu dažādās profesijās, un uz 115 vakancēm pieteicās 230 skolēni. Nupat darba gaitas noslēgusi otrā jauniešu grupa, saņemot algu par trim nostrādātajām nedēļām.

Pirmo reizi programmā vairākas vakances vecāko klašu jauniešiem piedāvāja SIA "Zemgales veselības centrs" (ZVC).

"Šajā vecumā, kad jaunietis vēl tikai domā par savu nākotni, ir svarīgi, lai viņš gūst pieredzi, iemācās ko jaunu, un tas noteikti ceļ pašapziņu, ļauj izjust, kā tas ir - strādāt, būt atbildīgam, labi paveikt uzticēto," atzīst ZVC pārstāve Indra Klova.

Viņa pauž, ka jaunieši ir motivēti, atbildīgi, apliecina interesi par izvēlēto darbu un izprot darba nozīmīgumu.

Šovasar vasaras darbu skolēniem organizē arī Nodarbinātības valsts aģentūra. Jelgavas filiālē norāda, ka Jelgavā un Jelgavas novadā šovasar izveidotas 515 darba vietas skolēniem - jūnijā nodarbināti 164 jaunieši, jūlijā - 183, bet augustā strādās 168 jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Jaunieši pilda palīgstrādnieka, pārdevēja, pārdevēja palīga, kopētāja, šuvēja palīga, noliktavas strādnieka, preču izvietotāja, apkopēja, produkcijas kontroliera un citus pienākumus.


Foto: Freepik