Ar ziedojumiem palīdz salabot zobus

Arvīdam dzimšanas dienā draugi uzdāvināja naudu, lai realizētu viņa sapni par veseliem un skaistiem zobiem.

Ogres novada sociālā dienesta darbiniece Zanda Vītola stāsta: “Problēmas ar viņa zobiem darīja viņa valodu neskaidru. Viņu bija grūti saprast arī man, kas ar viņu tiekas ikdienā.”

Arvīdam ir garīga rakstura traucējumi. Viņš uzaudzis bērnu namā un šobrīd dzīvo sociālajā mājā Ogrē. Pastāvīgie ienākumi ir pensija 187 eiro apmērā un retu reizi kāds gadījuma darbs. 

“Kopējās izmaksas bija tūkstoš eiro, kas ir ļoti lielas izmaksas. Un cilvēkam ar 187 eiro pensiju, nezinu, cik gadi jākrāj, lai ko tādu varētu sakrāt,” pauž Zanda Vītola.

Biedrība “Lux Viridia”, kas jau vairākus gadus vasarā Ogres un apkārtējo novadu dienas centru klientiem rīko nometni, piedalījās Ziedot.lv projektu konkursā, iegūstot iespēju centru klientiem vākt ziedojumus zobārstniecības pakalpojumiem.

Kristīne Eglīte, biedrības “Lux Viridia” vadītāja, saka: “Cilvēki ar īpašām vajadzībām dalās divās grupās: tie, kuri dzīvo ģimenes un kuriem ir savi ienākumi, valsts pabalsts un ir atbalsts no vecākiem; tādi cilvēki ar īpašām vajadzībām, kas dzīvo vieni paši, vienīgie ienākumi ir šis valsts pabalsts, un viņi nav spējīgi paši apmaksāt zobārsta pakalpojumu.”

Zanda Vītola: “Kamēr viņi nav sasnieguši 18 gadu vecumu, viņiem ir iespējas saņemt valsts apmaksātos zobārstniecības pakalpojumus. Tiklīdz viņi ieiet pieauguša cilvēka statusā, tā ir liela problēma, jo pensijas viņiem nemainās. Tādas pašas kā bija, tādas paliek. Ja sāp zobs, tiek dzertas zāles. Pie zobārsta aiziet tikai tādā gadījumā, ka zobu vajag izraut, jo tas ir daudz lētāk, pie zobārsta jāiet vienu reizi. ”

Šobrīd apzināti ir gan Ogres, gan blakus novadu centru klienti, kuriem pakalpojums nepieciešams. Plānots, ka ziedot naudu zobārstniecības pakalpojumiem pieaugušiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un psihiskām saslimšanām varēs līdz gada beigām. 


Foto: pixabay.com