Āra treniņi Kuldīgas novada sporta skolā

Vispārējās fiziskās sagatavotības aktivitātes – Kuldīgas estrādē Zanes Andersones vadībā ieradušies, silti saģērbušies un gatavi izkustēties, 3.-4. klašu skolēni. Treniņi notiek divas reizes nedēļā, un tie tiek aizvadīti ne tikai skrienot un lecot, bet arī izbaudot ziemas priekus.

Vieglatlētikas trenere Zane Andersone stāsta, ka sākotnēji viss bija neierasti, taču nācās jāpielāgojas. Viņa pauž, ka tiek pildīti vingrinājumi, kas bija iepriekš, kad parasti iesildījās, tikai - ārā.

Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 3. klases skolēni ar nepacietību gaida treniņus, lai apgūtu jaunus vingrinājumus un uzlabotu savas prasmes. Treniņa dalībnieki pauž, ka viņiem patīk sportot, kā arī tas ir hobijs brīvajā laikā. Kāds piebilst, ka labāk patīkot, ka tie notiek ārā, jo esot svaigs gaiss.

Kuldīgas novada Sporta skolas direktors Agris Kimbros atzīst, ka šobrīd galvenais uzsvars tiek likts uz to, lai bērni un jaunieši nepazaudētu vēlmi sportot un neatrastu no fiziskajiem vingrinājumiem un slodzes, tāpēc katrā sporta programmā tiek meklēti risinājumi, kā tos izpildīt.

Pieredzējušākie sportisti pulcējas pie Kuldīgas sporta skolas manēžas. Viņiem tika dota iespēja izmantot skolas inventāru – pirmo reizi šajā sezonā kāpa uz distanču slēpēm. Šajos apstākļos, kad būtu sākusies sacensību sezona, tiek domāts par treniņu dažādošanu. Tie tiek aizvadīti ne tikai skolas teritorijā, bet arī pilsētas parkā.

Kuldīgas Centra vidusskolas skolēni ir priecīgi par fiziskajām aktivitātēm un iespēju uzlabot pašsajūtu. Kuldīgas novada sporta skolas direktors atzīst, ka visi sporta veidi mēģina pielāgoties – ir pat treniņi, kas notiek attālināti. Viņš bilst, ka visi cenšas strādāt un gaida, kad būs iespēja trenēties telpās individuāli.

Šobrīd saistībā ar treniņu norisi ārpus telpām spēkā ir regulējums, ka vienā treniņu grupā vienlaikus drīkst pulcēties ne vairāk kā 10 personas, neskaitot sporta speciālistus un sporta darbiniekus.