Arī Latvijas cietumi gatavojas migrantu krīzei

Arī Latvijas cietumu sistēma gatavojas tam, ka ieslodzījumu vietās varētu nonākt daļa nelegālo imigrantu. Iemesli var būt dažādi - personas, kuras ieceļo ir ar tieksmi uz kriminālām rīcībām; migrantiem trūkst līdzekļu, lai izdzīvotu. Ieslodzījumu vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure ReTV Ziņām saka - papildu slodze var radīt Latvijas cietumu sistēmai problēmas.

Redzot, kas notiek šobrīd uz robežas un prognozējot, ka migrantu skaits varētu palielināties, arī Ieslodzījumu vietu pārvalde sākusi gatavoties. Ieslodzījumu vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure raksturo situāciju: “Varētu būt tādi gadījumi, kad nelegāliem migrantiem, robežšķērsotājiem tiek piemērota īslaicīga brīvības atņemšana. Izmantojam šobrīd pieredzi, ar kuru esam saskārušies iepriekšējos gadus, kad bija migrantu pieplūdums no Vjetnamas. Vjetnamas pilsoņi nonāca Latvijas cietuma sistēmā, diezgan lielā skaitā, ar tādiem uzplūdiem - 50 cilvēkiem vienlaicīgi.

Viena no lielākajām problēmām varētu būt drošība. Ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, kad starp ieslodzītajiem izcēlies konflikts par nelegālu robežu šķērsošanu, arī šobrīd šāds scenārijs tiek apsvērts.

I. Spure: “Šobrīd mums tā pieredze ir bijusi ar Irākas tautības pilsoņiem, Rīgas centrālcietumā bijušas ievietotas šādas personas. Protams, tas ir atkarīgs no cilvēka un daudzuma. Ja viņi ir, teiksim, jau grupa, tad tas ļauj viņiem savstarpēji komunicēt mums darbiniekiem savstarpēji nesaprotamā valodā, gatavot dažādas provokācijas un iespējams arī agresīvākas rīcības.”Foto: LETA