Arī pēc svētkiem ceļu policija veic pārbaudes pastiprinātā režīmā

Lai arī laikā, kad ReTV Ziņas pievienojās ceļu policijas pārbaudēm Rīgas pusē, neviens no apturētajiem autovadītājiem nebija alkohola reibumā, tomēr Rīgas reģiona policijas pārstāvis Vilmārs Voiska par statistiku izsakās skaudri. “Es neteiktu, ka tā paliek labāka. Arī pirms svētkiem – nav tādas tīras maiņas, kad nebūtu kāds reibumā braucis. Tas notiek tāpat katru dienu, visu laiku. Šodien arī bija cilvēks. Viņš teica, jā – vakar vīnu dzēris esot. Viņš tā kā pārliecināts, ka nav. Iepūšot aktīvā, bija pa nullēm. Tas, ka viņam iekšā bija saglabājies, to uzrādīja.”

Valsts policijas pārstāvis Vilmārs Voiska novērojis – nav svarīgi vai svētki, vai ikdiena, bet autovadītāju, kuriem uzrādās promiles, netrūkst. Jaunciema gatvē ReTV Ziņām uzrunātie atzina – šādi reidi ir nepieciešami.

Sevišķi daudz likuma pārkāpēju esot bijuši dienu pirms svētkiem – saka Vilmārs Voiska. “Šogad sanāk ļoti garas brīvdienas. Nedēļas nogales. Tas ir papildus darbs arī mums. Cilvēki turpina atpūsties un brauc. Cits varbūt netika 23., 24., bet tagad 25., 26. Ja tā ņem – dažiem vadītājiem nav nozīmes, kad viņiem ir svētki. Ja grib lietot, tad lieto un brauc - nedomā ne par ko.”

Jāatgādina – sekas var būt ne tikai naudas sods un atņemta apliecība. Braukšana dzērumā ir apdraud arī dzīvības. “Es domāju, ka tas nav pieņemami. Pirmkārt, jau tā iespēja, ka tu zaudēsi tiesības. Pēc tam tik grūti pie tām ir atpakaļ tikt. Protams, arī bīstamība uz ceļiem,” saka autovadītājs Ēriks.

Šī gada pirmajos piecos mēnešos, šādi pārkāpjot likumu, pieķerti teju 1500 autovadītāju. Jāņos aizturēti 26 autovadītāji, kuri pie stūres sēdušies reibumā.


Foto: FreePik