Arī šuvēji aizvien pielāgojas ierobežojumiem

“Iepriekš rudenī mēs šuvām, domājām, ka vajadzēs uz ballītēm kleitas, tad tādas koķetīgākās svētku, tad sapratām, ka nevajadzēs tomēr,” saka Aiga Jansone, šuvēja Balvu novadā.

Šā brīža situāciju šūšanas darbnīcā Aiga Jansone uztver kā mācību stundu ar saviem zaudējumiem un arī priekšrocībām. Uzņēmumu Balvos jauniete izveidoja pirms diviem gadiem. Pirmo reizi nācies tik bieži pielāgoties arvien jaunām kā valsts, tā klientu prasībām. Arī Kārsavā, kur jau astoto gadu darbojas modes salons “LAGU”, tā vadītāja Gunta Nagle novērojusi – pasūtījumu apjoms mazinās, tie kļūst specifiskāki.

“Aktuālā lieta – maskas. Protams, jā, bet cilvēki mazliet transformējas, arī viņu vēlmes līdz ar to transformējas. Ja iepriekš bija vairāk tie tērpi tādi izejamie, tad uz doto momentu cilvēki vairāk varbūt praktiski ir, ir vairāk no trikotāžas tieši pasūtījumi,” stāsta Gunta Nagle, šuvēja Kārsavas novadā.

Kā būtiskāko plusu abas šuvējas saskata brīvā laika iespējas. Viņas kārto tās lietas, kas iepriekš atliktas. Abas savas prasmes nodod arī skolēniem, un pašlaik tas ir labs atspaids, lai uzņēmumi darbību nepārtrauktu pavisam. Tiek meklēti arī jauni risinājumi.

Gunta Nagle: “Ja mēs strādātu tikai ar pakalpojumu sniegšanu, tad, protams, ka viss apstātos. Šis te otrais vilnis īstenībā bija tāds labs - labas iespējas, lai labiekārtotu beidzot telpas un izdarītu to, kam iepriekš varbūt bija pamaz laika.” Aiga Jansone atzīst, ka esot uztaisījusi grantus, kā arī iegādājusies vēl iekārtas.

Būtiskākos zaudējumus rada nespēja iegādāties audumu, piemēram, kaimiņvalstīs. Tāpat arī cieš darbs ar klientiem, daudz jākomunicē attālināti, ne katrs prot sev noņemt mērus, apģērbu ir vairākas reizes jālaiko, ievērojot visus piesardzības pasākumus iekļauties laika limitā ir grūti.

Tuvojoties pavasarim, šuvējas cer, ka vismaz mēru noņemšanu varētu veikt āra apstākļos, tomēr, lai varētu strādāt pilnvērtīgi, viņuprāt, nepieciešams pārskatīt ierobežojumus visā uzņēmējdarbības nozarē, tā veicināt arī klientu pirktspēju, kas pēdējā laikā strauji kritusies.


Foto: pixabay.com