Arī turpmāk varēs saņemt digitālus Covid-19 vakcinācijas sertifikātus

Ja kādam tas būs nepieciešams, arī turpmāk digitālā formā varēs saņemt Covid-19 vakcinācijas sertifikātus. Šāda nepieciešamība visdrīzāk var rasties izceļojot uz kādu no trešajām valstīm. Tad gan cilvēkam rūpīgi jāiepazīstas, kādas ir katras valsts prasības par vakcināciju. 

Atverot pandēmijas laikā izveidoto vietni “covid19sertifikats”, tajā joprojām atrodama informācija par veiktajiem Covid-19 vakcinācijas faktiem, kā arī ir iespējams aplūkot un lejupielādēt kovida sertifikātus. Kā ReTV norāda Veselības ministrijas pārstāve, šī sistēma ir saglabāta, jo var rasties situācija, kad personai ir nepieciešams saņemt Covid-19 vakcinācijas sertifikātu. Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Jana Feldmane: “Varbūt kaut kad tas varētu būt ceļojot, jo mēs ļoti labi zinām, ka kovida vīruss mainās, mēdz radīt kādus pārsteigumus, līdz ar to trešās pasaules valstis var pieņemt savai valstij specifiskus lēmumus.”

Tāpēc, plānojot ceļojumu uz kādu no trešajām valstīm, ir ļoti rūpīgi jāizpēta, kādas katrā valstī ir vakcinācijas prasības un vai tas attiecas arī uz Covid-19. Latvijas valsts uzturētā digitālā sistēma pašlaik nenosaka sertifikātu derīguma termiņu, bet gan sniedz iespēju saņemt informāciju par veiktu vakcinācijas faktu. Feldmane: “Katram cilvēkam, ceļojot uz kādām eksotiskām valstīm, ir jāpaskatās, kādas valstī ir konkrētās prasības, jo tikpat labi tur var būt prasība uzrādīt sertifikātu vakcinācijai pret dzelteno drudzi.”

Feldmane vēl min, sākot no šī gada, jebkurš vakcinācijas fakts gan bērniem, gan arī pieaugušajiem tiks reģistrēts elektriniski “E-veselības” sistēmā. Tas ļaus gan katram pašam, gan arī mediķiem daudz ērtāk sekot līdzi vakcinācijas kalendāram. Feldmane: “No šī gada cilvēkiem būs pieejama elektroniski ērtā veidā šī informācija, pamazām šī informācija krāsies, to tad arī varēs izmantot.”

Digitalizācija ļaus ģimenes ārstiem jau laikus identificēt pacientus, kuriem nepieciešams veikt jebkāda veida vakcināciju, kā arī tas krietni atvieglos iespējas ārstniecības iestādēm plānot nepieciešamo vakcīnu pasūtīšanu. Savukārt valstij būs iespējams daudz ērtāk apzināt vakcinācijas aptveri.  Foto: Freepik; ilustratīvs