Ārkārtas sēdē Valkas novadā ievēl jaunu domes priekšsēdētāju - turpmāk mēra krēslā sēdēs Gita Avote

Šorīt norisinājās Valkas novada domes ārkārtas sēde, lai ievēlētu jaunu domes priekšsēdētāju. Par jauno novada vadītāju ar 9 balsīm no 15 (pārējās 6 tika atdotas par atstādināto Ventu Armandu Kraukli) tika ievēlēta Ērģemes pamatskolas direktore, neatkarīgā deputāte Gita Avote. 

 Šā gada martā trīs deputāti, tajā skaitā arī Gita Avote atstāja bijušā domes priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa (Vidzemes partija) vadīto frakciju un Avote kļuva par neatkarīgo deputāti. 

Kā pēc ārkārtas sēdes sarunā ar ReTV norādīja Avote, viņas pirmie darbi mēra krēslā būšot pabeigt esošos projektus, kas ir arī esot līdz galam nesakārtoti, saprast finansiālo stāvokli un tad varēšot domāt tālāk par nākamajiem darbiem.

Piektdien pašvaldībā tika saņemts deputātu pieprasījums par domes ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai ievēlētu jaunu domes priekšsēdētāju, jo ilggadējo pašvaldības vadītāju Ventu Armandu Kraukli ("Vidzemes partija") 18.maijā atstādināja no amata.

Deputāta Viestura Zariņa (JV/LZS) parakstītajā pieprasījumā lūgts pēc iespējas ātrāk sasaukt ārkārtas sēdi Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja ievēlēšanai, lai nodrošinātu pašvaldības darba nepārtrauktību. Deputāti pieprasījumā norādījuši, ka pašvaldība ir palikusi bez vadības, jo šobrīd tai nav izpilddirektora, savukārt izpilddirektora vietnieks atrodas prombūtnē uz nenosakāmu laiku, arī domes priekšsēdētāja vietniece ir atbrīvotā vietniece, kura neveic pilnvērtīgas vietnieka funkcijas.

Kā vēstīts, 18.maijā Valkas novada domes ārkārtas sēdē seši opozīcijas deputāti - Zariņš, Kristaps Sula, Guntis Albergs, Dace Bašķe, Agnis Birkavs, Juris Žurovičs un trīs neatkarīgie deputāti - Vesingi, Gita Avote un Jānis Anže - nobalsoja par pašvaldības priekšsēdētāja Kraukļa atcelšanu no amata. Viņi savu lēmumu pamatoja ar uzticības zaudēšanu Krauklim.

Foto: Elīna Lapiņa