Ārstniecības augu saimniecībā veido kurmju figūras

Kurmju figūras aplūkot tuvāk aicina ārstniecības augu saimniecības “Kurmīši” īpašnieks Ivars Geiba. Galvenā ideja - ar savu darbu iepriecināt kā darbiniekus, tā tūristus. Pagaidām tapuši četri kurmji, kam vidū ievietotas mucas, bet apkārt salikti pašu laukos atrastie granīta akmeņi, kas nostiprināti ar saimniecībā vairs nevajadzīgām stieplēm un armatūru. Figūru izveidē palīdzēja ģimene, kā arī vairāki draugi, to vidū arī keramiķis Valdis Pauliņš.

Z/S “Kurmīši” saimnieks Ivars Geiba stāsta: “No spaiņiem un no bundžām kādām, ko atrodi, kas nav lietojams saimniecībā, to uztaisa kurmjiem!”

Saimniecība ražo tējas, bišu vasku, ēteriskās eļļas un citus ārstniecisko augu produktus jau vairāk nekā 25 gadu garumā. Īpašs stāsts ir ne tikai par kurmju figūrām, bet arī saimniecības nosaukuma izvēli.

“Mēs domājām, kas rok? Kurmji rok un vēl tā sagadījās, ka sievai bija jaunības dienu uzvārds Kurme, tad, lai neaizbēgtu uz Rīgu atpakaļ, nosaucām par “Kurmīšiem”,” stāsta Ivars.

Ivars Geiba apceļojis vairākas pasaules valstis, taču nekur nav redzējis līdzīgas kurmju figūras, tāpēc Krāslavas pusē tās var uzskatīt par unikālu vērtību. Pavasarī iesākto varēs turpināt, – joko saimnieks, kas jau ir sagatavojis laukakmeņus vismaz vēl 50 kurmjiem, ir ieceres arī par akciju “Uzcel pats savu kurmi!” un meistarklašu norisi.

Keramiķis Valdis Pauliņš: “Tagad viņiem tur brīnišķīgi kurmīši tādi ir! Kā Ivars kādreiz pa jokam teica, ka vajadzētu kurmju dārzu izveidot. Lielāku vēl un maziņus, un visa kā.”

Visi četri kurmji veidoti pēc gabionu principa, aizņemoties idejas par dekoratīvajiem dārziem un parkiem. Sarunu noslēgumā abi domubiedri vēlreiz atgādina, ka tik saspringtā laikā kā šis, ir ļoti svarīgi rūpēties, lai citi pasmaida.