Ārsts apzināti ārstējis pacientus, būdams inficēts ar Covid-19

Ģimenes ārsts Juris Jakovins, kurš kopš decembra beigām līdz pat 11.janvārim Valmierā pieņēma pacientus, zinādams, ka ir Covid-19 inficēts, tagad pats ir smagi slims ar vīrusu. Viņš ir ārsts, kura praksē ir vairāk par sešiem tūkstošiem pacientu.

Ārsts rīkojies bezatbildīgi - tā žurnālistiem uz jautājumu par apzinātu kontaktu ar citiem, zinot, ka ir inficēts, atbild Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Rita Korotinska, SPKC vecākā epidemioloģe, stāsta, ka, neraugoties uz slimības simptomiem, Juris Jakovins turpinājis pieņemt pacientus.

Valsts policijā uzsākta pārbaude par ārsta profesionālo darbību. Lieta izvērtēšanai tiks nodota arī citām atbildīgajām instancēm, kā veselības inspekcijai.

Nav informācijas, cik daudz pacientu apmeklējuši ģimenes ārsta praksi, kad Jurim Jakovinam parādījušies Covid-19 simptomi. SPKC nav skaidrības, vai un cik plaši vīruss varētu būt izplatījies pašvaldībā.

Par augsta riska kontaktpersonām nosakāmi visi cilvēki, kuri vienā telpā ar Jakovinu atradušies ilgāk par 15 minūtēm vai tuvāk par diviem metriem - jāatrodas karantīnā. ReTV ir zināms, ka dakteris Jakovins un viņa prakses darbinieki ikdienā pieņem desmitiem cilvēku. Situācija Valmierā tiks īpaši uzraudzīta.

Nacionālā veselības dienesta Vidzemes nodaļas vadītāja Sigita Alhimoviča pauž, ka Valmierā no astoņiem rītā līdz astoņiem vakarā sestdienā pieņems Gulbja laboratorija, taču Rencēnos - Valmieras ielā 12 (kultūras nama telpas).

Valmieras domes vadība ReTV informē - pašvaldība ar SPKC plāno savas aktivitātes situācijas kontrolēšanai - iespējams, jau tuvākajā laikā tiks piedāvāts uzņēmumiem un iestādēm saņemt siekalu testus. Tiesa, ļoti daudz pacienti pauž atbalstu Jakovinam, jo viņu uzskata par lielisku ārstu, kurš nevienam neatsaka savu palīdzību. 

Foto: Pixabay.com