Arvis Sprude gatavojas Ginesa pasaules rekordam

Pirms diviem gadiem ultra riteņbraucēja kuldīdznieka Arvja Sprudes iegūtais pasaules Ginesa rekords ar visvairāk nobrauktajiem kilometriem septiņās dienās šobrīd ir pārspēts. Tas bijis labs iemesls gatavoties to labot. Šoreiz gan vienlaikus tā ir arī labdarības akcija “Esi piemērs!”, kurā līdzekļi tiek vākti onkoloģijas slimniekiem. Gatavošanās nozīmīgajam startam 29. jūnijā jau ir sākusies ar dažādām starptautiskām sacensībām. Tajās klājies dažādi. Arvis saka – esmu piemērs arī tam, ka pēc neveiksmēm nedrīkst zaudēt apņēmību. 

Lai sagatavotos šī gada galvenajam izaicinājumam – pasaules Ginesa rekordam –, ultra riteņbraucējs kuldīdznieks Arvis Sprude šosezon piedalījies jau vairākās sacensībās, bet ar mainīgu veiksmi. Nupat viņš atgriezies no Horvātijas, Eiropas čempionāta 12 stundu braucienā, kurā kļuvis par vicečempionu, pirms tam pasaules kausa posmā 24 stundu braucienā Itālijā iegūta augstākā godalga, bet viņa sezonas pirmās sacensības maija sākumā – Eiropas čempionāts 500 jūdžu braucienā Itālijā beidzās slimnīcā. Lai arī Arvis bija līderpozīcijās, strauji pasliktinājusies veselība. “Man sākās problēmas ar elpošanu. Un nu es turpināju vēl kaut kādas deviņas stundas cīnīties un mocīties ar to visu. Tad sekoja izmeklējumi, kur secināja, ka man ir 77% skābekļa asinīs uz to mirkli. Šoreiz uz spēles laikam pārāk daudz bija ko zaudēt, turpmākais viss, ko es gribu sasniegt. Un es sapratu, ka varbūt jānoliek savs ego, šī titula aizstāvēšanu noliku malā. “

Un iecerētais prasīs pamatīgu izturību. Pirms diviem gadiem Arvis Sprude uzstādīja pasaules Ginesa rekordu ar visvairāk, tobrīd 3559, nobrauktajiem kilometriem septiņās dienās. Šobrīd rekords ir pārspēts divas reizes, kopā par 60 kilometriem. Ultra riteņbraucējs nolēmis uzlikt jaunu latiņu, bet šoreiz tas ir labdarības projekts “Esi piemērs!”. Vietnē “Ziedot.lv” tiek arī vākti līdzekļi onkoloģijas slimniekiem. Nesen šīs diagnozes dēļ mūžībā pašā spēku plaukumā aizgāja viņa draugs Uģis. “Uģis pateica zelta frāzi, kura man vienkārši iespiedās prātā. Pienāk brīdis, kad tev pasaka visi pārējie – tagad tiec galā pats. Tas brīdis, lai tu varētu publiski pateikt, ka es netieku galā pats, man vajadzīgs finansiāls atbalsts, noteikti ļoti emocionāli viņiem, jo viņi jau cīnās divus gadus ar to visu. Tādi cilvēki ir daudz, kuriem vajag palīdzēt.”

Arvis neslēpj, ka draugs bijis viņa piemērs sportā, savukārt Arvis ir kādam citam, tāpēc arī projektam izvēlēts šāds nosaukums. Ziedot var jau šobrīd, bet Ginesa rekorda uzstādīšana sāksies jūnija beigās pa Kuldīgas-Skrundas šoseju. “Man liekas, ka Latvijā mēs bieži vien zaudējam uz to, ka mēs neizmantojam iespēju ar sportu veidot labdarību, jo daudz kur citur pasaulē tā ir ierasta lieta. Man liekas, ka sports ir tas veids, kā tu vari sabiedrību iesaistīt.”

Arvis ar savu izturību un apņēmību pieveikt daudzus kilometrus iesaistījies vairākos labdarības projektos, piemēram, “Dod pieci!”, vācis arī līdzekļus sporta inventāram skolēniem. Šoreiz neatkarīgi no cilvēku saziedotā uzņēmēji ir solījuši eiro par katru nobraukto kilometru. Arvis cer uz četriem tūkstošiem.