AS "Daugavpils siltumtīkli" lūdz atmaksāt daļu Eiropas finansējumu

Saskatot iespējamu interešu konfliktu iepirkumā, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra lūdz atmaksāt AS “Daugavpils siltumtīkli” katlu mājas būvei izmantoto Eiropas finansējuma avansa daļu – vairāk nekā 1 miljona eiro apmērā. Aģentūra ir pārliecināta, ka būvlīguma laušana un jauna iepirkuma noslēgšana ir vienīgais veids, kā saglābt ES fondu finansējumu šim projektam. Tikmēr “Daugavpils siltumtīkli” uzskata, ka saistībā ar iepirkumu nonākuši kīlnieku pozīcijā.

AS “Daugavpils siltumtīkli” šobrīd īsteno savā vēsturē vērienīgāko modernizācijas projektu - lieljaudas šķeldu katlu mājas būvi. Tomēr iespējamais interešu konflikts iepirkumā draud ar Kohēzijas fonda piesaistītā līdzfinansējuma 5,3 mij. apmērā pilnīgu atmaksu. Šobrīd jau atmaksāts 1,1 miljons eiro, uzņēmumam lūgts atmaksāt arī nākamo avansa daļu - 1,4 miljonus eiro.

“Daugavpils siltumtīkli” aktīvi sadarbojas ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru, taču lūdz pagarināt atmaksas termiņu. Situāciju sarežģī arī tas, ka, ja līgums tiek lauzts, būvuzņēmējs pieprasa norēķināties par paveikto darbu un materiāliem, kā rezultātā zaudējumi varētu būt vēl lielāki. Lai situāciju risinātu, Daugavpils domes vadība liks iepirkuma komisijai izvērtēt materiālus - ir interešu konflikts vai nav.

Sabīne Šņepste, Daugavpils domes izpilddirektore: “Dotajā brīdī faktiski būvdarbi objektā un piegādātie materiāli ir provizoriski kaut kur uz 9 miljoniem eiro. Ja, teiksim, kā pasūtītājs, mēs pārtraucam šo līgumu, atbilstoši iepirkuma likuma prasībām, mums ir jānorēķinās ar uzņēmēju par veiktajiem ieguldījumiem.”

Šai apkures sezonai ”Daugavpils siltumtīkli” ir noslēguši līgumu ar privātu siltumenerģijas ražotāju “Fortum Daugavpils” un pilsētā ir plānots apkures tarifa samazinājums, taču situācija ap jaunās katlu mājas būvniecību dara bažīgus gan par apkures tarifu nākamajā sezonā, gan par neatkarīgāku siltumenerģijas ražošanas izveidi.