ASV gatavo Ukrainai militāro palīdzību 2,5 miljardu dolāru apmērā

ASV gatavo Ukrainai militāro palīdzību 2,5 miljardu dolāru apmērā, pirmo reizi ietverot arī kājnieku kaujas mašīnas "Stryker", atsaucoties uz diviem avotiem, vēsta telekanāls CNN.

Palīdzības pakete vēl nav gatava, bet var tikt pabeigta līdz nedēļas beigām, norādījis viens no avotiem.

Tā ietvers arī kaujas mašīnas "Bradley" un smagās bruņumašīnas MRAP, atklājuši avoti.

Taču jaunajā ASV palīdzības paketē, domājams, nebūs iekļauti smagie tanki un tālas darbības raķetes, ko vairākkārt lūgusi Ukraina.

Gaidāms, ka ASV kārtējo reizi nosūtīs Ukrainai arī artilērijas munīciju un munīciju augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmām HIMARS.

Ukraiņu amatpersonas uzstājīgi pieprasa ASV piegādāt Ukrainai tālas darbības raķetes ar aptuveni 300 kilometru lielu darbības rādiusu.

Vašingtona vilcinājusies nosūtīt Ukrainai šādas raķetes, bažījoties no konflikta saasināšanas ar Krieviju.

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija vilcinājusies piegādāt Ukrainai arī tankus "M1 Abrams", aizbildinoties ar loģistikas un tanku uzturēšanas grūtībām.

Tikmēr Berlīne nosūtīs Vācijā ražotos tankus Ukrainai tikai tādā gadījumā, ja ASV rīkosies līdzīgi, ziņu aģentūrai "Reuters" atklājis avots Vācijas valdībā.

Vācijā ražotos tankus "Leopard" eksperti uzskata par vispiemērotākajiem Ukrainai, taču Vācijai kā ražotājai ir tiesības aizliegt citām valstīm eksportēt šos tankus, kas atrodas daudzu Eiropas valstu armiju bruņojumā.

Vācijas kanclers Olafs Šolcs pēdējās dienās aiz slēgtām durvīm ir vairākkārt uzsvēris, ka Vācija būtu gatava piegādāt Ukrainai tankus, ja arī ASV nosūtītu Ukrainai tankus, atklāja avots Vācijas valdībā.

Jautāta par Vācijas nostāju, Baltā nama preses sekretāre Karīna Žana Pjēra atbildēja: "Prezidents [Džo Baidens] uzskata, ka katrai valstij pašai ir jāpieņem savs suverēns lēmums par to, kādus drošības palīdzības soļus un kādu tehniku tā spēj nodrošināt Ukrainai."

Savukārt ASV aizsardzības ministra vietnieks politikas jautājumos Kolins Kāls atzinis, ka Pentagons vēl nav gatavs izpildīt Ukrainas lūgumu piegādāt tai tankus "M1 Abrams".

"Tanks "Abrams" ir ļoti sarežģīta tehnika. Tas ir dārgs. Ar to ir grūti iziet apmācības," norādīja Kāls, kurš nupat atgriezies no vizītes Ukrainā.


Foto: Edijs Pālens/LETA