ASV iznīcinātājs notriecis vēl vienu nezināmu lidojošu objektu

ASV iznīcinātājs svētdien virs Hūrona ezera notriecis neidentificētu lidojošu objektu, kas ir jau ceturtais notriektais objekts astoņu dienu laikā.

Miera laikiem neparastā notikumu ķēde gaisa telpā virs Ziemeļamerikas sākās ar Ķīnas spiegošanas balonu, kas virs ASV tika pamanīts janvāra beigās.

Pēc ASV prezidenta Džo Baidena pavēles ASV kara aviācija 4.februārī notrieca šo balonu Dienvidkarolīnas piekrastē virs Atlantijas okeāna.

Pagājušo piektdien ASV iznīcinātājs virs Aļaskas notrieca nezināmu lidojošu objektu, savukārt sestdien amerikāņu iznīcinātājs neidentificētu lidojošu objektu notrieca virs Jukonas, Kanādas ziemeļrietumos.

ASV Aizsardzības ministrijas amatpersonas skaidroja, ka šie objekti neradīja draudus drošībai, bet par tiem bija zināms tik maz, ka ministrijas amatpersonas neizslēdza nevienu iespēju.

Pēc pirmā objekta pamanīšanas ASV ir pastiprinājušas savas gaisa telpas uzraudzību, ar ko daļēji skaidrojams lielais notriekto objektu skaits.

Pentagona amatpersonas sacīja, ka joprojām cenšas noskaidrot, kas tie ir par objektiem, un atklāja, ka ir apsvērušas iespēju izmantot reaktīvo lidmašīnu ieročus raķešu vietā, taču tas izrādījies pārāk sarežģīti. Amatpersonas strikti nodalīja pēdējās dienās notriektos trīs objektus no Ķīnas balona.

Šie trīs objekti bija daudz mazāki pēc izmēra, atšķīrās pēc izskata un lidoja zemākā augstumā nekā spiegošanas balons.


Foto: Freepik