Atbalstot Ukrainu, iedzīvotāji ar mūziku sagaida rītausmu

Ukrainas žurnāliste Viktorija Dudčenko, kura tagad strādā ReTV, skatoties, kas viņai šķiet būtiski, lai pastāstītu gan par Ukrainu, gan Latviju, izvēlējās stāstu par saules sagaidīšanu agrā rīta stundā. Viktorija pati saka - viņai pasākums “Satikšanās vieta” šķita būtisks, lai par to runātu arī ar ukraiņu kolēģiem.

Ir seši no rīta - saule vēl nav uzlēkusi, ielās vēl ir tumšs, taču cilvēkiem Rīgā miegs nenāk. Pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja durvīm pulcējas ļaudis, kuri nepaliek vienaldzīgi un atbalsta Ukrainas valsti, kurā šobrīd ir karš. Ieradušies šeit, lai ar savu dalību atbalstītu tos, kuriem ir nācies pamest savas mājas, glābt savu dzīvību un atbraukt uz Latviju.

 “Satikšanās punkts” ir labdarības pasākumus rītausmā, kuru organizēja “Ezera skaņas” kopā ar populāro latviešu mūzikas grupu “Carnival Youth”. Šim pasākumam ir ļoti mistiska, bet arī simboliska nozīme. “Saullēkts agri no rīta ir ļoti īpašs brīdis dienā. Laiks, kad ir kluss, tumsa mijās ar gaismu. Es uzskatu, ka tas ir patīkams un piemērots brīdis, vieta, lai cilvēki varētu tikties un dalīties,” stāsta Reinis Spaile, “Satikšanās punkts” organizators, režisors.

Latviešu un ukraiņu satikšanās vienuviet, saullēkta sagaidīšana kopā ar indī mūzikas grupu - aizkustinoša un simboliska. Abas tautas iestājas par to, lai karš drīzāk beigtos un lai gaisma uzvarētu tumsu. “Tas mūsu vēstījums bija, ka ir jābūt kopā un nevaram palikt vienaldzīgi. Mums ir jāstāv par Ukrainu un jāpalīdz draugiem,” saka Kristiāns Osītis, grupas “Carnival Youth” dalībnieks.

Kā ukraiņu dziedātāji un mūziķi sagaida saullēktu Ukrainā - laikā, kad pilsētā ir karš? “Pirms kara biju mūziķis. Bija daudz mūzikas projektu, kurus arī aktīvi attīstīju un producēju. Tagad esmu dienestā. Dežurēju, aizsargāju objektus. Neko vairāk nedrīkstu teikt. Pirmajās dienās izveidojām psiholoģiskās palīdzības komandu. Tagad ir piesaistīti jau 250 psihologi, palīdzību meklējuši 2700 karavīri. Uzturam viņu garu, pozitīvu dunu. Braukājam pa kara daļām, humanitārajiem objektam, palīdzot kareivjiem. Lielisks atbalsts psiholoģiskai veselībai ir arī māksla. Vienu dziesmu uzrakstīju, otru dziesmu uzrakstīju, tagad trešo rakstu. Tām visām piemīt kara, cīņas aspekts. Šajā situācijā psiholoģiski ir saspringums, svarīgi ir to atbrīvot,” saka Koļa Sjerga, mūziķis.