Atgriežas īpašumos, kas plūdos cietuši visvairāk

Jēkabpilieši turpina apzināt plūdu sekas. Atkāpjoties ūdenim no applūdušajām teritorijām pilsētā, pie saviem īpašumiem beidzot tiek klāt arī tie iedzīvotāji, kuru mājas plūdos cietušas visvairāk.

Jēkabpiliete Skaidrīte rāda savu mājsaimniecību, kas plūdos pamatīgi cietusi. Uz mājas sienām var redzēt, ka ūdens bijis līdz pirmā stāva logiem, bet dārzs joprojām ir ūdenī. Applūdušas saimniecības ēkas, kanalizācija un pagrabs, plūdi sabojājuši arī lapeni, bet vislielākie postījumi ir pašā mājā, kur samirkušas grīdas un sienas, kā arī zaudēta lielākā daļa sadzīves mantu. “Tehnika pagalam, grīda pagalam, arī mēbeles. Var redzēt jau tagad – viss lobās nost. Visas durvis ir jāmaina. Mūs aizveda projām. Puiši piebrauca ar laivu, izveda. Līdz pēdējam bijām mājā, tad mūs izveda, kad ūdens jau nāca istabā.”

Skaidrīte pauž viedokli, ka viņas māja un kaimiņu īpašumi tik stipri cietuši tādēļ, ka dienesti nobloķēja plūdu ūdenim ceļu pa netālu esošo tuneli, izveidojot aizsprostu. “Es esmu ļoti dusmīga uz pilsētu, bet arī saprotu, ka vajadzēja glābt leju, jo tad būtu vēl trakāk, jo vairāk cilvēku būtu cietuši. Kā dzīvot tālāk? Nezinu. Nav saprašanas.”

Lai gan māja ir apdrošināta, Skaidrīte netic, ka par apdrošināšanas atlīdzību varēs atjaunot visu, kas plūdos zudis. Šobrīd viņa ar ģimeni pagaidām turpinās mitināties pie radiem, jo māja nav piemērota dzīvošanai.

Jēkabpils novada pašvaldībā skaidro, ka Pļaviņu ielas tuneļa nosprostošanu ieteikuši hidrologi, lai glābtu pilsētu no daudz lielākas katastrofas.

Jēkabpils novada pašvaldība saņem daudzu iedzīvotāju jautājumus par plūdu radīto zaudējumu kompensācijām. Vietvarā uzsver, ka cilvēki varēs pretendēt uz pabalstu krīzes situācijā, kas ir līdz divu minimālo mēnešalgu apmēram, bet jau tagad ir skaidrs, ka daudzām mājsaimniecībām zaudējumu apmērs ir daudz lielāks.