Atgriežas Preiļos un attīsta boksa tradīcijas

No ārzemēm uz Preiļiem Raimonds Šņepsts atgriezās pērnā gada rudenī. Viņš uzreiz atvēra pats savu boksa klubu “13. raunds”. Sevi sporta treneris dēvē par avantūristu, kas no kosmopolīta pārtapis par dzimtās vietas patriotu ar lielu pieredzes bagāžu.

Raimonds Šņepsts, Boksa kluba “13. raunds” īpašnieks, pauž: “Divdesmit gadus strādāju Rīgā policijas struktūrvienībās, speciālajos spēkos. Pēc atvaļināšanās strādāju desmit gadus Monako par miesassargu, administratoru, privāto asistentu. ”

Raimonda dzīvē nozīmīga vieta vienmēr bijusi arī boksam, tāpēc atgriežoties šī sporta veida tradīcijas attīstītas tieši mājās.

“Līdz šim Preiļos nekad nav bijis tādu aktivitāšu, kas saistītas ar boksu. Ir bijis kaut kas cits, džudo, karatē, bet bokss nekad nav bijis. Tāpēc sen jau biju lolojis tādu sapni,” saka Raimonds Šņepsts.

Zāle ierīkota bijušajās veikala telpās, remonts 25 dienu laikā veikts paša spēkiem un līdzekļiem, piesaistot arī ģimeni un draugus, kam sports ir sirdij tuvs. Interjera un dizaina elementi arī veidoti paša rokām, savukārt viss inventārs ražots Latvijā.

Kamēr treniņi kopā ar citiem sporta zālē ir liegti, Raimonds bērnus, pusaudžus un pieaugušos trīs reizes nedēļā trenē ārā. Tomēr ar to ir par maz, lai uzturētu pietiekami labu fizisko formu, gan arī nosegtu visus izdevumus. Tā kā boksa klubs ir biedrība, tas nevar kvalificēties dīkstāves pabalstam.

Boksa kluba “13. raunds” īpašnieks: “Es viennozīmīgi atstātu individuālos treniņus, jo individuāli riska pakāpe ir samazināta maksimāli.” Tiem, kas pieņem lēmumus, viņš vēlētos novēlēt katru reizi būt elastīgiem un domāt.

Boksa meistars uzsver, ka, ja izdotos atgriezties iekštelpās, būtu potenciāls ar spēcīgāko komandu gada nogalē startēt arī pirmajās sacensībās. Tāpat ir ieceres par sadraudzības raundiem ar Daugavpils un Jēkabpils sportistiem.

“Bokss kā kultūra ir sporta kultūra – ļoti moderna. Tā visu laiku ir bijusi aktuāla, tāds trenda sporta veids, bet īpaši tagad boksa renesanse ir tieši Latvijā. Es esmu apmierināts ar rezultātu uz 100%, vienīgais tagad ir jāpacīnās, lai mēs izvilktu šos grūtos laikus,” uzskata Raimonds Šnepsts.

Tā kā blakus zālei ir vēl viena tukša telpa, ir uzrakstīts projekts, lai tur ierīkotu trenažieru zāli, tāpat ar laiku šeit būs organizētas arī jogas un fitnesa nodarbības. Kā remigrants Raimons Šņepsts arī uzsver, ka savu vietu Latgalē var atrast ikviens, ir tikai jāgrib un jādara.Foto: Pixabay.com