Atjaunotās rokoperas “Lāčplēsis” izrāde notiks 28. jūlijā Lielvārdē

1988. gada augustā pirmo reizi izskanēja Māras Zālītes un Zigmara Liepiņa rokopera “Lāčplēsis”, kļūstot par vienu no mūsu nācijas Atmodas simboliem. Šogad, atzīmējot rokoperas 35. jubileju, tā izskanēs eposa darbības vietā – Lielvārdē. 

Atzīmējot Andreja Pumpura eposa Lāčplēsis 135. gadadienu, kā arī Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes leģendārās rokoperas 35. gadskārtu, šogad jūlijā Lielvārdē – Andreja Pumpura dzimtajā vietā – notiks vērienīgs rokoperas “Lāčplēsis” atjaunotais iestudējums. Kā norāda libreta autore Māra Zālīte, šis arī radošajai komandai būs liels pārdzīvojums, jo pirmoreiz rokoperu uzvedīs Andreja Pumpura dzimtajās ārēs. “Mums ir bijušas izrādes sporta manēžās un “Arenā Rīga” ar daudz skatītājiem. Bet mums, radošajai komandai, būs liels pārdzīvojums, ka darbība notiks tieši tur, kur sākas mīts.”

Rokoperas režisore Rēzija Kalniņa uzsver, ka Māras Zālītes teksti nav zaudējuši savu aktualitāti arī šodien. “Arvien no jauna parādās Māras Zalītes vārdu maģija, kur atklāj to, kas ir cauri laikam. 1988. gads, tad bija nākamais iestudējums. Tagad ir 2023. gads. Kur mēs esam, kas ir laiks? Kas ir mūsdienu nodevējs?”

Lāčplēša lomu atveidos mūziķis Atis Zviedris un Laimdotas lomu – aktrise llze Ķuzule-Skrastiņa. Šis būs krāšņs un grandiozs uzvedums, ReTV atklāj kostīmu māksliniece Dana Dombrovska. “Mēs, komanda, kopīgi ejam ceļu, lai radītu latvju Avataru. Pīšu bizes, dabas materiālus, lai varoņiem ir tas spēks.”

Ideja par rokoperas “Lāčplēsis” iestudēšanu Lielvārdē, radās ir Ogres novada pašvalībā. “Šis ir laiks, kurā mēs jaucam daudz ko nost, atvadāmies no Padomju mantojuma. Bet ir svarīgi atjaunot latviskās vērtības. Mēs sākam ar eposu “Lāčplēsis”,” uzsver Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. 

Kā norāda organizatori, plānota ir tikai viena “Lāčplēša” izrāde 28. jūlijā Lielvārdē.