Atjaunots Aizkrauklē vētrā cietušās daudzdzīvokļu mājas jumts

Ir pagājis teju mēnesis kopš spēcīgā negaisa laikā, kas bija ar stirpām vēja brāzmām, Aizkrauklē kādai daudzdzīvokļu mājai daļēji tika norauts jumts. Būtībā virs viena dzīvokļa bija palikuši atklāti bēniņi, bet šodien par to tikpat kā vairs nekas neliecina.

Tas bija šokējoši un liels pārdzīvojums - tā pirms mēneša savās emocijās dalījās negaisa laikā cietušās daudzdzīvokļu mājas vecākā, lai arī pati to savām acīm neredzēja un nepiedzīvoja, jo bija devusies uz laukiem. Viņa stāsta, ka nama apsaimniekotājs rīkojās operatīvi, nesen uzlikts arī pats jumts. “Šonedēļ atkal viss ir kārtībā. Jau pirmajās dienās pēc negaisa namu apsaimniekotājs atbrauca, diezgan operatīvi atjaunoja to jumta pārseguma pamatu, uzlika sijas un pārklājumu, tad tika pasūtīts arī pats jumta segums. Tas gan bija drusku jāpagaida, tad šajā nedēļā bija arī klāt pacēlājs. Jumta segumu uzlika un visus darbus pabeidza. Tagad jumts ir savā vietā atpakaļ, viss ir kārtībā, tā kā mēs varam vairs neuztraukties,” saka Agita Grīnvalde-Iruka, cietušās mājas vecākā, laikraksta “Staburags” galvenā redaktore

Par to, ka negaiss Aizkrauklē bija spēcīgs, tās dienas vakarā liecināja arī vairāki video un fotogrāfijas sociālajos medijos.

Kad negaiss izrādīja savu spēku un daudzīvokļu mājai norāva jumtu, var tikai iedomāties, ko tajā brīdī juta un pārdzīvoja cietušā dzīvokļa īpašniece. Viņa gan atteicās komentēt, cik lieli un kādi bojājumi dzīvoklī radušies, taču mājas vecākā teic, ka dzīvoklis bijis diezgan applūdis. “Es esmu tikusies ar kaimiņieni, esmu aprunājusies ar viņu, zinu, ka diezgan daudz gan no dzīvokļa apdares ir bojāts lietus rezultātā, gan arī sadzīves mantas ir sabojātas, gan arī sadzīves mantas ir sabojātas. Dators ir salijis, nav lietojams. Viņiem dzīvoklis nebija apdrošināts, līdz ar to praktiski viss ir uz pašu pleciem, visa atjaunošana.”

Mājas vecākā vēl arī piebilst - šobrīd gan neesot informācijas, cik mājas iedzīvotājiem izmaksās jumta atjaunošana. Aizkraukles namu apsaimniekošanas uzņēmumā stāsta, ka visi izdevumi vēl precīzi nav zināmi, taču, iespējams, tos izdosies segt no nelielā mājas uzkrājuma. “Aptuvenās izmaksas mēs kalkulēt nekalkulējām, darbus veicām paši, pašreiz tie izdevumi, kas ir apkopoti - jumta seguma demontāža, koka konstrukciju atpakaļ salikšana, plēves uzlikšana -, tas mums veido kaut kur 1300 eiro lielus izdevumus. Zāģmateriāli, kokmateriāli, kas mums bija krājumos, tur arī varbūt neskāra kaut kādu sadārdzinājumu, kopumā varētu būt, ka tas jumta segums, tas bojājums varētu būt nedaudz pāri 2000,” pauž Modris Bite, Aizkraukles namu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Lauma A” valdes loceklis.

Lai gan jumts ir uzlikts, pilnībā visi darbi vēl gan nav beigušies. Tam vēl ir jāuzliek tekne un norobežojošā barjera.


Foto:  Agita Grīnvalde-Iruka