Atjaunots āra baseins Jaungulbenē

Jaungulbenes pagastā ir viens no retajiem āra baseiniem Latvijā. Un tagad tajā atkal ir ūdens! Baseins bijis tur jau vairākus gadu desmitiem, taču vien retajam par to ir zināms.

Nav arī nekāds brīnums, ka šajā gana karstajā vasarā ReTV Ziņas pie baseina Jaungulbenes pagastā sastop iedzīvotājus, kuri ieradušies šeit veldzēties. “Notika visādas sacensības, kad skolas laiks bija, spartakiādes. Rajons tad vēl bija, attālinātajos padomju laikos šeit notika peldēšanas, ar laivu vilkšanās visādas bija. Skola praktiski likvidējās, tad to paņēma pagasts pārraudzībā, tie ir gandrīz 50 gadi. Tā konstrukcija visa ir novecojusi, pamazām sāka brukt iekšā,” skaidro Aivars Blauvs, Gulbenes novada Sporta bāzes ēku apsaimniekotājs.

Drošības apsvērumu dēļ peldvieta bija slēgta. Tā kā šī vieta iedzīvotājiem ir ļoti iemīļota, izdevies gūt pašvaldības finansējumu baseina atjaunošanai. “Nu, bet, ja šitāda lieta! Teiksim, ja ne vienīgais Latvijā tāda ir, bet... Aizbērt jau nav grūti. Bet atkal to no jauna izveidot? Praktiski tas nav iespējams,” saka Aivars Blauvs.

Aivars Blauvs cer, ka nākamgad izdosies atjaunot arī soliņus, pārģērbšanās kabīnes un vēl dažviet pielabot baseina betona bortus.

Pie baseina satiekam arī rīdzinieci Evelīnu. Viņa uz Gulbenes pusi atbraukusi ciemoties un peldēt bijusi jau četras reizes. “Man ļoti, ļoti patīk. Es ļoti biju šokā, tāpēc, ka es nekad neesmu redzējusi, ka kaut kur tā ir tāds baseins, milzīgs. Tur noteikti ir tikai Līvu Akvaparks, kur tā var, tad tur ir ezeri.”

“Šajā vasarā no karstuma un dunduriem jau mēs varam patverties tikai ūdenī, tāpēc šī ir brīnišķīga vieta. Mēs esam īpaši priecīgi, ka mums ir šī vieta, kur peldēt, un bērniem patīk. Un te var gan no rīta, gan vakarā nākt,” atzīst Viktorija Slavinska-Kostigova, jaungulbeniete.

“Brauc no visām malām, no Gulbenes brauc, brauc pat no Lubānas puses, daudzreiz esmu redzējis, ka sveši iebrauc un uzjautā, vai drīkst peldēties – vai ir jāmaksā vai nav. Es saku, nē, šeit nekas nav jāmaksā. Visiem, kas vēlas ir pieejams jebkurā laikā,” pauž Aivars Blauvs.

Jāpiebilst, šobrīd Covid-19 ierobežojumu dēļ baseinā vienlaikus atrasties var 20 cilvēki, taču apsaimniekotājs novērojis – apmeklētāji ir saprotoši un ņem to vērā.

Aivars Blauvs, kurš ikdienā šo vietu uzrauga, pļauj zāli, dezinficē baseinu un veic hlorēšanu, piebilst – darbu atvieglo tas, ka gandrīz divus metrus dziļo baseinu var piepildīt, izmantojot īpaši tam paredzēto ūdenstorni.