Atjaunots Ķemeru vēsturiskais ūdenstornis

Vēsturisko veidolu atguvis senais Ķemeru ūdenstornis. Padomju gados tas apmeklētājiem bija slēgts, bet tagad tas atkal kalpos ne vien kā ūdenstornis, bet arī kā skatu platforma un muzejs.

Ķemeru kultūrvēsturiskajā parkā jau kopš pagājušā gada rosās būvnieki. Pirms deviņdesmit viena gada būvētais ūdenstornis, kas ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, savu atjaunošanu jau piedzīvojis. Pagaidām atjaunotais tornis, kas joprojām pilda savas sākotnējās funkcijas, ir tukšs, bet jau drīzumā tas kļūs par publiski pieejamu skatu torni. Tā pirmajā stāvā tiks izvietots tūrisma informācijas punkts, bet otrajā stāvā- pastāvīgā ekspozīcija. Tālāk kāpnes, kas pārbauda ne vien sportisko rūdījumu, bet arī apkārtmēru, ved uz skatu platformu, kas atrodas četredesmit divus metrus virs zemes.

Baiba Birzniece, projekta vadītāja: “Faktiski mēs atjaunojam vēsturisko funkciju, jo arī tajā laikā, kad tornis tika uzbūvēts, tas kalpoja gan kā ūdenstornis, gan kā skatu platforma. Secīgi mēs atjaunojam un nākamajām paaudzēm saglabājam to, kas tika radīts sākotnēji. Ņemot vērā mšudienu vajadzības, šeit iekļauts tūrisma informācijas ieguves punkts un, izpildot ES nosacījumus, mēs iekļaujam ekspozīciju par Ķemeru kurortvēsturi.”

Ūdenstornis, kā arī atjaunotais 20 ha lielais parks pilnībā apmeklētājiem būs pieejams nākamā gada vasaras sākumā.