Atkal veic ceļa remontdarbus netālu no Valmieras

Tikai gadu pēc ribjoslu izveides atkal veic remontdarbus netālu no Valmieras. Līdzšinējais ceļa segums bija kvalitatīvs, bet uzturēšanas nolūkos braucamajai daļai esot jāveic remontdarbi. Eksperti norāda - lai gan ceļš nav būtiski bojāts, tajā tāpat rodas mikroplaisas, kas var ietekmēt brauktuves stāvokli. Pašreizējais remonts no valsts budžeta līdzekļiem izmaksās 2,5 miljonus eiro. Kādēļ bija jāiegulda tūkstošiem eiro ribjoslām? 

Pirms gada uz A3 šosejas pie Valmieras izveidoja akustiskās ribjoslas uz ceļa bez bedrēm. Bet šogad atkal remontdarbi, jo veic brauktuves virskārtas maiņu. 

Teju 12 kilometrus garā posma remontdarbi pirms Valmieras izmaksās 2,6 miljonus eiro, to skaitā gandrīz 12 tūkstoši paredzēti ribjoslu izveidei. Pirms gada šajā posmā jau izveidoja iedobes ceļā, bet šogad veic jaunus remontdarbus. “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova: “Šajā remontposmā diemžēl sanācis, ka pērn ieklātās ribjoslas tiek pārliktas un veidotas no jauna, taču tas nav nelietderīgs ieguldījums. Tās izmaksas, kas bija uz 11 kilometriem, bija seši tūkstoši eiro. Tas ir samērojams ieguldījums.” 

Atkarībā no satiksmes intensitātes ceļa virskārtas darbi jāveic ik pēc astoņiem līdz deviņiem gadiem. Līdz ar to šis ceļa posms prasīja aprūpi, lai kalpotu nākamo periodu. SIA “Vianova” valdes priekšsēdētājs Sandis Zvidriņš: “Veicam ceļa seguma maiņu, virsējās kārtas izlīdzinošu frēzēšanu, seguma diluma kārtās uzklāšanu četru centimetru biezumā. Atjaunosim ceļa marķējumu, ceļa nomales, ceļazīmes, sakārtosim satiksmes organizāciju.”

Lai gan autovadītājiem ceļš neradīja diskomfortu un tā kvalitāte bija salīdzinoši labā līmenī, eksperti lēma, ka tam ir jāmaina virskārta. Kopējais darbu ilgums plānojas aptuveni septiņas nedēļas. 

Tā arī nav atbildēts - vai turpmāk tā būs ierasta prakse: uzlikt uz nosacīti laba ceļa ribjoslas, maksājot lielus nodokļu maksātāju līdzekļus un tad atkal ceļu pēc gada labot. “Latvijas Valsts ceļi” neuzskata, ka līdzekļi izšķērdēti nelietderīgi, jo ribjoslas uzliktas drošības nolūkiem.