Ātruma kontroles maratonā šogad pieķer 551 ātruma pārkāpēju

Šī nedēļa visās Eiropas Savienības dalībvalstīs pasludināta par Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļu. Arī Latvijā likumsargi šajās dienās pievērš pastiprinātu uzmanību tam, vai transportlīdzekļu vadītāji ievēro atļauto braukšanas ātrumu. Savukārt viena diena – vakardiena – bija veltīta sevišķi aktīvai kontrolei, organizējot 24 stundu ātruma kontroles maratonu.

Viens no ātruma kontroles maratona laikā apturētajiem autovadītājiem Jēkabpils apkaimē bija kāds vīrietis, kurš vadīja busiņu “Volkswagen”, par 37 kilometriem stundā pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu, kas ārpus apdzīvotas vietas ir 90 kilometri stundā. Tā kā vīrietim tas nebija pirmais pārkāpums, viņš jau vairākkārt saukts pie atbildības par ātruma pārsniegšanu, likumsargi noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu. Viņam draud naudas sods – 80 eiro.

Policistu darbs ir pilns pārsteigumu. Negaidīts pavērsiens notika arī šī reida laikā, kad ekipāžai nācās pieņemt izsaukumu uz kādu daudzdzīvokļu māju Jēkabpilī. Vīrietis sūdzējās par to, ka viņa dzīvoklī kāds mēģinājis ielauzties un ka viņu draud nogalināt, bet likumsargiem, pārbaudot situāciju, radās aizdomas, ka iedzīvotājam ir garīgās veselības problēmas, tādēļ tika izsaukta medicīniskā palīdzība. Tika noformēti visi nepieciešamie dokumenti, un mediķi vīrieti aizveda uz ārstniecības iestādi. Tikai pēc tam policijas ekipāža varēja atsākt reidu un turpināt kontrolēt braukšanas ātrumu.

Ikdienā netrūkst šoferu, kuriem patīk uzspiest stiprāk gāzes pedāli, un, lai arī iedzīvotāji seko līdzi informācijai par ātruma kontroles reidiem un cenšas tajās dienās braukt apzinīgāk, policisti arī šonedēļ spiesti apturēt diezgan daudzus. Maratona dienā Jēkabpils apkaimē līdz pulksten 21:00 bija apturēti jau 20 transportlīdzekļu vadītāji.

Valsts policijas inspektors Kārlis Kundrāts saka: “Viens no spilgtākajiem laikam mums būs ātruma pārkāpējs – motociklists, kas brauca ar 149 kilometriem stundā, protams, arī bez vadītāja apliecības. Motocikls arī nebija reģistrēts noteiktajā kārtībā. Vairāki pārkāpumi jaunietim bija. Tie tādi spilgtākie šīs dienas pārkāpēji, kas noķerti.”

Jēkabpilī notika arī pakaļdzīšanās. 1971.gadā dzimis vīrietis neklausīja policijas prasībai apturēt auto un uzsāka bēgšanu. Kad transportlīdzeklis tika apturēts, izrādījās, ka vīrietis sēdies pie stūres alkohola reibumā un bez vadīšanas tiesībām. Tāpat automašīnai nebija veikta tehniskā apskate un nebija iegādāta Obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļu apdrošināšana. Par šo gadījumu uzsākts viens kriminālprocess un trīs administratīvo pārkāpumu procesi. Likumsargi novērojuši, ka situācija ātruma pārkāpšanas jomā nav uzlabojusies – to turpina darīt tikpat bieži kā agrāk.

Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa amatpersonas diennakts laikā uzsākušas 31 administratīvo pārkāpumu procesu, savukārt Latvijā kopumā ātruma kontroles maratona laikā fiksēts 551 ātruma pārkāpums, kas ir daudz vairāk nekā ikdienā, kad vidēji tiek pieķerti 200 ātrumpārkāpēji. Īpašu uzmanību tam, vai transportlīdzekļa vadītāji ievēro atļauto braukšanas ātrumu, policija pievērsīs arī nedēļas nogalē – akcija ilgs līdz 25.aprīlim.