Atsākas bezmaksas psihoterapijas konsultācijas ģimenēm ar bērniem

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Konsultatīvā nodaļa atsāk nodrošināt bezmaksas ģimenes psihoterapijas konsultācijas ģimenēm ar bērniem krīzes situācijās, aģentūru LETA informēja VBTAI Administratīvās nodaļas vadītāja vietnieks Taivo Trams.

Pakalpojuma mērķis ir sniegt ģimenes psihoemocionālajās vajadzībās balstītu atbalstu krīzes situācijā iespējami ātra emocionālā atvieglojuma sasniegšanai un iekšējā līdzsvara atjaunošanai.

Par krīzes situācijām tiks uzskatītas nepārvaramas grūtības, kas pārsniedz ģimenes ierastos resursus un sarežģījuma pārvarēšanas mehānismus, piemēram, grūtības ar mentālo veselību, emocionālo pašregulāciju, bērnu attīstības krīzes, bērnu nespēja adaptēties jaunajā vidē. Tāpat krīzes situāciju uzskatīts stāvoklis pēc traumatiska notikuma, piemēram, sociāli ekonomiskie satricinājumi, tuva cilvēka nāve vai pašnāvība, pēkšņa invaliditāte, smagas slimības diagnozes uzstādīšana, izmaiņas nozīmīgās attiecībās, šķiršanās.

Ģimenes psihoterapijas konsultācijas var notikt gan piedaloties visai ģimenei vienlaicīgi, gan atsevišķiem tās locekļiem, piemēram, vienam vecākam un bērnam, vecākiem bez bērniem, u.c., gan vienam ģimenes loceklim kā individuālās konsultācijas. Paredzēts, ka psihoterapijas speciālists kopā ar ģimeni noteiks terapijas mērķus un atbilstoši tiem plānos nepieciešamo terapiju, stiprinot ģimeni kopumā, atklājot tajā līdz šim slēptos resursus, pilnveidojot un attīstot sadarbības un konfliktu risināšanas prasmes utt.

Pakalpojums netiks nodrošināts ģimenēm, kuras to ir izmantojušas 2021. un 2022.gadā.


Foto: Freepik; ilustratīvs