Atsevišķi Krievijas pilsoņi informējuši VDD par tiem nosūtītām mobilizācijas pavēstēm

Atsevišķi Krievijas pilsoņi ir informējuši Valsts drošības dienestu (VDD) par tiem nosūtītām mobilizācijas pavēstēm par iesaukšanu Krievijas armijā, uzzināja dienestā.

VDD iegūtā informācija liecina, ka, neraugoties uz šo personu ilgstošu uzturēšanos Latvijā, tiem paredzētas mobilizācijas pavēstes ir izsniegtas to tuviniekiem Krievijā. Par izsniegtajām pavēstēm minētos Krievijas pilsoņus ir informējuši to tuvinieki. 

Aptaujātās personas dienestam ir paudušas, ka nevēlas un neplāno atgriezties Krievijā, norādīja dienestā.

Ņemot vērā Krievijā izsludināto mobilizāciju, VDD 22.septembrī aicināja Krievijas valstspiederīgos, kuri uzturas Latvijā, nekavējoties informēt dienestu, ja tiek saņemta pavēste par iesaukšanu Krievijas armijā.

VDD atgādina, ka saskaņā ar Krimināllikuma normām Latvijas pilsoņiem, tostarp, dubultpilsoņiem, nepilsoņiem un ārzemniekiem, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā, par dienestu Krievijas bruņotajos spēkos un piedalīšanos karā pret Ukrainu un tās iedzīvotājiem draud kriminālatbildība.

Tāpat dubultpilsoņiem saskaņā ar Pilsonības likumu par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem var atņemt Latvijas pilsonību.

Informāciju par saņemtām mobilizācijas pavēstēm var sniegt, rakstot VDD uz e-pasta adresi "[email protected]" vai zvanot uz dienesta diennakts tālruni 67 208 964. VDD garantē informācijas sniedzēju konfidencialitāti.


Foto: Freepik