Atšķiras plānveida pakalpojumu pieejamība slimnīcās

Covid-19 šobrīd apstiprināts 128 medicīnas darbiniekiem Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Vēl trīspadsmit noteikti kā kontaktpersonas, kā rezultātā atrodas karantīnā. Neraugoties uz esošo situāciju, slimnīcā joprojām tiek nodrošināti pakalpojumi (arī plānveida) iepriekšējā režīmā.

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valdes loceklis Grigorijs Semjonovs stāsta, ka pacientu plūsma, kas attiecas uz plānveida pakalpojumiem, ir atdalīta – nodrošināta pavisam citās struktūrvienībās. Viņš bilst, ka viss, kas attiecoties uz Covid-19 pacientu ārstēšanu, organizēts ārpus plānveida pakalpojumu sniegšanas.

Kā norāda Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis, arvien straujāk aug ar Covid-19 inficēto ārstniecības personu skaits. Līdz ar to mediķiem ir pārlieku liela slodze.

Grigorijs Semjonovs stāsta, ka daļa ārstniecības personāla ir riska grupā, ja tiek pieņemts kritērijs – vecums. Viņš, protams, saprot, ka tas viss ietekmē arī cilvēku emocionālo stāvokli. “Ne velti arī valsts institūcijas pašlaik cenšas piesaistīt šim procesam visāda veida sabiedrības labdarību fondus, kas nodrošina to psihoemocionālo stabilitāti, atbalstu.”

No 18. decembra mēnesi plānveida operācijas tiks ierobežotas Rēzeknes slimnīcā, kas ir otrā lielākā slimnīca Latgales reģionā. SIA “Rēzeknes slimnīca” pārstāvis Ivars Zvīdris stāsta, ka viena no operāciju zālēm pārveidota par Covid-19 zāli, tādēļ pakalpojumi citās zālēs ievelkas – slimnīcā esot pastiprināts epidrežīms, kā rezultātā ir ilgāka uzkopšana starp operācijām.

Apkopot informāciju par plānveida pakalpojumu pieejamību katrā slimnīcā ir grūti – norāda Latvijas Slimnīcu biedrībā. Situācija ārstniecības iestādēs mainās katru dienu.

Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs stāsta, ka katru dienu aptuveni 300 medicīnas darbinieki ir vai nu Covid-19 pozitīvi, saslimuši, vai arī atrodas karantīnā. Viņš uzsver, ka, ja nav personāla, arī plānveida pakalpojumi netiks sniegti. Tiek piebilsts, ka tas ir īslaicīgi - personāls pēc divām trim nedēļām atgriežas atpakaļ.

Pagājušajā nedēļā izsludinātā ārkārtas situācija veselības aprūpes sistēmā neparedz plānveida pakalpojumu sniegšanas pārtraukšanu. Par turpmāko darbību slimnīcu vadītāji drīkst lemt paši. Jāņem vērā, ka būtisks faktors ir personāla pieejamība, kā arī Covid-19 pacientiem atvēlēto gultasvietu noslogojums slimnīcās.