Attālinātais mācību process pēc rudens brīvlaika

Jau vēstīts, ka pēc nākamnedēļ gaidāmā rudens brīvlaika ne visi skolēni atgriezīsies skolas solos straujās Covid-19 izplatības dēļ. Uz C modeli jeb attālināto mācību procesu pāries 7.-12. klašu skolēni, un pagaidām plānots, ka tas ilgs nedēļu. Izglītības iestāžu pārstāvji gan uzskata, ka lēmumi par mācību procesa organizēšanu būtu jāpieņem, vadoties pēc epidemioloģiskās situācijas katrā pašvaldībā.

Vēl pagājušonedēļ Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijā valdīja svētku noskaņa, jo pēc aptuveni divu gadu garumā ilgušajiem rekonstrukcijas darbiem tika atklāta atjaunotā un ar modernu aprīkojumu labiekārtotā skolas ēka. Taču tā kā skolā mācās skolēni no 7. līdz 12.klasei, tā būs vienīgā izglītības iestāde Rēzeknē, kurā soli būs tukši ne vien skolēnu rudens brīvlaikā, bet līdz valdības pagaidām noteiktajam 2. novembrim.

Jānis Poplavskis, Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas direktors: “Viss ir mūsu pašu rokās, viss ir vecāku rokās, viss ir bērnu rokās. Ir jādomā par to, kur, ko un kā mēs apmeklējam, vai pēc tā ir vajadzība, kur ir tās vietas, kur var iegūt šo infekciju. Jo disciplinētāka būs sabiedrība, jo arī mazāki draudi ir šai slimībai izplatīties.”

Lai gan pieredze attālinātā mācību procesa organizēšanā pedagogiem jau ir, lielākās raizes sagādā laika un spēka patēriņš, apkopojot sadrumstaloto informāciju Izglītības un Zinātnes ministrijas nostādnēs un uzdevumu mājas lapās.

Pāriešana uz C modeļa jeb attālināto mācību procesu pēc rudens brīvlaika šoreiz nebija negaidīts pārsteigums – norāda Rēzeknes pilsētas domes Izglītības pārvaldes vadītājs. Pastāvēja gan cerība, ka pašvaldībām būs ļauts pašām izlemt, vai mācību process tiek nodrošināts pēc modeļa A, B vai C, ņemot vērā covid-19 izplatību savā pilsētā un novadā.

Kopš septembra inficēšanās ar Covid-19 konstatēta 60 izglītības iestādēs Latvijā, tostarp astoņās inficējušies vairāk nekā desmit cilvēki. No visiem pagājušonedēļ konstatētajiem Covid-19 gadījumiem visvairāk atklāti tieši izglītības iestādēs.