Attālināto mācību dēļ pieaug interese par privātskolotāju pakalpojumiem

Attālinātās mācības sagādājušas pamatīgu pārbaudījumu daļai skolēnu. Un tieši šajā laikā, bažās par sekmju izrakstiem, pieaug interese par privātskolotāju pakalpojumiem – tā atzīst biedrībā “Jaunatne Latvijai”. 

Valts Vīze, biedrības “Jaunatne Latvijai” valdes loceklis, saka: “Agrāk pēc sākumskolas, pamatskolas tas pieprasījums bija ļoti, ļoti simbolisks. Nevarēšu pateikt konkrēti skaitļos, bet pieprasījums ir audzis arī pēc tās pieprasījuma grupas.”

Šogad pat izveidota īpaša platforma - teicami.lv, kurā pieejams privātskolotāju saraksts.

“Vislielākais pieprasījums ir, un tas tā vienmēr ir bijis, pēc matemātikas un angļu valodas. Tie ir tie divi klupšanas akmeņi skolēniem. Jāsaka, ka kompetenti privātskolotāji ir ļoti, ļoti maz. Tas grafiks ir pilns ar skolotājiem, neko jaunu nevar paņemt klāt,” stāsta Valts Vīze.

Arī privātstundas noris attālināti, tikai retos gadījumos klātienē. Reģionos dzīvojošie tā iemesla dēļ pat esot gatavi mērot ceļu uz Rīgu. Līdzīgi atzīst arī biedrības “Skolēns LV” pārstāvis Daniēls Zeltiņš. “Audzis tieši pēc šī te pandēmijas sākuma martā. Dienā aptuveni 12, 15 ieraksti mūsu Facebook grupā “Privātskolotāji un skolēni” un vēl vairāk ieraksti mājaslapā.”

Tiesa gan – lielāku interesi izrādot divpadsmitos klašu skolēni, kuriem pavisam drīz jau valsts eksāmeni. Daniēls Zeltiņš saka – šobrīd esot arī daudz to pedagoģijas studentu un skolēnu, kuri vēlētos kļūt par privātskolotājiem.

Daniēls Zeltiņš: “Skolotājs pats izvērtē pēc savām kompetencēm un spējām, kādu cenu viņš grasās prasīt no skolēniem. Liela tendence ir parādījusies moderatora nepieciešamībā pamatskolā. Vecāki tieši meklē skolotāju, vecākas klases skolēnu, kurš palīdzētu iziet cauri šim attālinātajam mācību procesam.”

Tikmēr organizācijas “mammamuntētiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa Smilga ReTV Ziņām gan saka – visos laikos privātskolotāji vecāku vidū esot visai apspriests temats. Organizācijas komunikāciju kanālos gan neesot novēroti pastiprināti palīgā saucieni: “Tādā pēdējā brīdī kaut ko saķert un saglābt faktiski nav iespējams. Parasti skolas aicina neizvēlēties kā primāro palīdzību privātskolotāju. Saka – nāciet uz skolu, izmantojiet skolas resursus. Es tam varu piekrist.”

Inga Akmentiņa Smiltiņa domā - mācību gada izskaņā labāk “nejaukt” galvu, piesaistot profesionāli. 

Apmaksa par privātskolotāju ir ļoti dažāda, bet vidēji 10 līdz 15 eiro par vienu akadēmisko stundu jeb 45 minūtēm. Un aplēses liecina, ka šādas stundas, lai apgūtu vielu veiksmīgi, vajag minimums piecas. 


 Foto: unsplash.com