Atzīmē koncerta “Mēs mīlam dejā” divdesmito gadskārtu

Aizvadītās nedēļas nogalē Jelgavā koncertzālē “Mītava” tikās astoņi vadošie deju kolektīvi, lai kopīgi atzīmētu koncerta “Mēs mīlam dejā” divdesmito gadskārtu.

Koncerta idejas autore, TDA “Lielupe” vadītāja Elita Simsone atceras, ka ideja par regulāru sadancošanu radusies tolaik notiekošajos draudzības koncertos: “Pirms vairāk nekā divdesmit gadiem bija draudzības koncerti vidējai paaudzei, jo tajos laikos, kā tu esi precējies, tu esi vidējā paaudze. Un tad mēs augām, un man likās, ka vienkāršs draudzības koncerts ir jāveido par lieliem svētkiem.''

Sākotnēji tas esot bijis koncerts vidējās paaudzes deju kolektīviem, bet tagad tajā piedalās gan pamatsastāvi, gan vidējās paaudzes dejotāji. Tradicionāli gan koncerts notiek 14.februārī, bet pandēmijas ierobežojumu dēļ īstais divdesmitās jubilejas koncerts notika 28. maijā. Dejotāji teic, ka tā neesot tikai atkal satikšanās pēc garā kovidpandēmijas pārtraukuma.Vidējās paaudzes deju kolektīva “'Mana rotaļa” dalībnieces Dace Krastiņa un Laura Mežaka stāsta, ka koncerts “Mēs mīlam dejā” vienmēr ir TOP pasākums, kurā  piedalās labākie Latvijas deju kolektīvi,  ir uz ko paskatīties, ko redzēt.  Arī iespringt, jo ir mērķis uz ko tiekties.

Jubilejas koncertā dejotāji ap tūkstoš sanākušos skatītājus priecēja gan ar nākamā gada dziesmu un deju svētku repertuāra, gan jaunrades, gan zelta fonda dejām.