Atzīmē Policijas darbinieku dienu

Valsts policijas Valmieras iecirkņa inspektori ik dienu saņem iedzīvotāju sūdzības par Covid-19 ierobežojumu pārkāpumiem. Tie lielākoties saistīti ar personām, kuras atgriezušās no ārvalstīm, bet pašizolāciju neievēro. 

Jānis Bagāts, Valmieras iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks, pauž, ka tiek veidotas papildus ekipāžas, kas strādā vairāk tieši pierobežā. Viņš stāsta, ka braukā arī uz veikaliem, tirdzniecības vietām, sporta zālēm, kā arī cenšas kontrolēt, vai tiek lietotas sejas aizsargmaskas.

Valmieras policisti tirdzniecības vietas apseko katru dienu. Viņi atzīst, ka par sejas masku nelietošanu nākas aizrādīt retāk, taču ir gadījumi, kad jācīnās ar agresīviem pircējiem.

Vidzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas inspektore Kristīne Boževniece pauž, ka pārsvarā tas ir veikalos, kur cilvēki stāsta, ka ieskrienot tikai uz īsu brīdi. Pārdevējai, pildot pienākumus, nepieciešams aizrādīt, taču ne vienmēr klienti to grib saprast. Viņa pauž: “Šobrīd tas brīdis ir tā pienācis, ka mēs, kaut vai preventīvi strādājot, varam dabūt ļoti daudz negāciju.”

Kristīne Boževniece pieļauj, ka negācijas varētu būt viens no iemesliem, kāpēc jaunieši neizvēlas likumsarga profesiju. Patlaban Valsts policijā trūkst vairāk nekā 1200 darbinieku. Lai izkontrolētu visus valstī noteiktos ierobežojumus, likumsargiem nākas pārplānot resursus un strādāt virsstundas. 

Jānis Bagāts uzsver: “Es varu būt tikai pateicīgs tiem darbiniekiem, kuri šo darbu dara, nenokar galvu, nenokar degunu. Ir jāsakož tie zobi, un tas ir skaidrs, ka tikai kopējiem spēkiem mēs šo visu varam apturēt.”