Atzinumus personas atbrīvošanai no valsts valodas prasmes pārbaudes RPNC sāks sniegt no 2.janvāra

Atzinumus personas atbrīvošanai no valsts valodas prasmes pārbaudes Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs (RPNC) sāks sniegt no 2.janvāra, aģentūru LETA informēja RPNC komunikācijas speciāliste Ilze Krūkle.

Lai nodrošinātu Ministru kabineta 2022.gada 8.marta noteikuma "Noteikumi par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību" izpildi, RPNC no 2023.gada 2.janvāra sāks sniegt psihiatra atzinumus personas atbrīvošanai no valsts valodas prasmes pārbaudes, vai noteiks atvieglojumus valsts valodas prasmes pārbaudes kārtošanai.

Atzinumi tiks iesniegti, pamatojoties iepriekš minēto noteikumu 2. pielikumu "Funkcionēšanas ierobežojumi un diagnozes, kuru dēļ tiek noteikti atvieglojumi un atbrīvojums no valsts valodas prasmes pārbaudes".

Atzinumu sagatavošanai pacienti tiks pieņemti pēc iepriekšēja pieraksta. Atzinumus varēs saņemt RPNC Psihiatriskās palīdzības dienesta Ambulatori konsultatīvajā nodaļā Tvaika ielā 2, ambulatorajā centrā "Veldre", Veldres ielā 1a, un ambulatorajā centrā "Pārdaugava", Ļermontova ielā 1.

Atzinuma izsniegšana būs maksas pakalpojums, saskaņā ar RPNC maksas pakalpojumu cenrādi - atzinuma atbrīvojumam no valsts valodas prasmes pārbaudes vai atvieglojumiem pārbaudes kārtošanā veselības stāvokļa dēļ profesionālo un amata pienākumu veikšanai maksa ir 25 eiro.


Foto: Freepik