Aucē atklāta astoņgadīgās Noras un viņas mammas pirmā kopīgā izstāde

Auces kultūras centrā atvērta izstāde “Tropu iedvesmots”. Tās autores ir māte un meita, kurām abām patīk ceļošana un daba, bet sevišķi mīļi esot tropi. Astoņgadīgā Nora gribot kļūt par īstu mākslinieci, bet mamma kopizstādi vēlējusies, lai iedvesmotu cilvēkus īstenot savus sapņus un meklēt kopīgas intereses ar saviem bērniem.

Auces kultūras centra izstāžu zāle šoreiz pārvēršas par tropu istabu, kas Mairai un viņas astoņgadīgajai meitai Norai liek aizmirst par drēgno Latvijas rudeni un gaisā virmojošajām problēmām un negācijām. Atmiņas par ceļojumiem uz siltajām zemēm iedvesmojušas radīt arī kopizstādi “Tropu iedvesmots”.

Mairai šī ir jau otrā izstāde, tomēr viņa sevi nesauc ne par mākslinieci, ne zemgalieti. Viņa esot uzņēmēja, uz Auci pārcēlusies vien līdz ar pandēmijas sākumu. Gan mammai, gan meitai patīk ceļot, abām tuva arī daba un gleznošana. “Kad es gāju bērnudārza, mēs ar mammu kopā sākām uzgleznot kādu gleznu. Sanāca ļoti skaisti,” par savu talanta atklāšanu stāsta Nora Ķikure, mazā māksliniece.

“Redzot, ar kādām aizraujošām lietām viņa nodarbojas, es sapratu, ka tā ir māksla, nolēmu ar meitu kopā darboties. Pirms diviem gadiem mēs radījām pirmo tādu lielo kopējo darbu, un šī vasara, šis gads bija tas, kad mēs īstenojām sapni par kopīgo izstādi.”

Mazā Nora gribot kļūt par īstu mākslinieci, bet mamma ar šo izstādi gribējusi iedvesmot vecākus īstenot savus sapņus, meklēt kopējas intereses ar bērniem. “Mūsdienās nereti ir tā problēma, ka vecākiem trūkst laika, un tas ir laika trūkums, kopā pavadīšanai ar bērniem. Manā gadījumā gleznošana ir lielisks kopā darbošanās veids, kas patiesībā ir ieguldījums bērnu nākotnē,” saka Maira Ķikure, tūrisma uzņēmēja, gleznotāja.

Mairas un Noras radītā tropu noskaņa Auces kultūras centrā valdīs līdz novembra beigām.