Audio saldējums vinila platē. Ekskluzīvs projekts Kuldīgā

Elektroniskās mūzikas tradīcijas Kuldīgā attīstījušās no pagājušā gadsimta 90. gadiem un tiek uzturētas joprojām. Tā bijusi ne tikai dažādu dīdžeju uzmanības centrā, bet ne vienu vien mūziķi rosinājusi radīt ko jaunu šai žanrā. Nupat klajā nākusi vinila plate “Audio saldējums”, kurā apkopotas dažādas kuldīdznieku radītas kompozīcijas. Šāds projekts Kuldīgā īstenots pirmo reizi. 

Mūzika gardēžiem – tā par izdotās vinila plates “Audio saldējums” nosaukuma izvēli saka tās producents Ģirts Immers. Gluži kā asorti tajā apvienota tā elektroniskā mūzika, kuras radīšanā piedalījušies kuldīdznieki. Ģirts atzīst, ka pašam pirmā iepazīšanās ar elektronisko mūziku bijusi pērnā gadsimta 90. gados, kad to sākuši spēlēt skolas diskotēkās. Tā Kuldīgā šīs mūzikas cienītāju skaits audzis un radušās domubiedru grupas. Vinila plates “Audio saldējums” producents Ģirts Immers: “Tā mēs sākām kaut kā to attīstīt un virzīt šeit, Kuldīgā. Mēs esam nonākuši jau pēc cik tiem gadiem, kad paši radām šo mūziku. Kuldīgas kultūras dzīvē tas ir īstenībā ekskluzīvs un vēsturisks projekts, jo šāds projekts ir pirmo reizi.”

Platē iekļautās kompozīcijas ir tapušas dažādos laika posmos. Viena no tām ir elektrodueta “Das isT” radīta 2013. gadā sadarbībā ar Igo “Es satikšu tevi”. Dueta pamatsastāvā bija šobrīd Kuldīgā zināmais uzņēmējs Artis Rozītis un Gatis Lagzdenieks. Grupa tolaik veidoja sadarbības ar dažādiem Latvijā pazīstamiem mūziķiem. “Es nenoliegšu, ka pats esmu uzaudzis ar 80. gadu elektroniskās mūzikas grupām un gana daudz ietekmējies. Arī šis bija tāds periods ar elektroduetu. Tie bija kādi pieci gadi, kad mēs tur nedaudz pakoncertējām festivāliem,” saka uzņēmējs un mūziķis Artis Rozītis.

Platē skan vairāku dīdžeju kompozīcijas, arī Kaspara Dabras kopdarbs ar Edavārdiem un Čižiku, Evijas Vēberes un Rūtas Ķergalves radītā mūzika. “Tas bija viens no svaigākajiem gabaliem tajā brīdī, kad Ģirts mani uzrunāja. Man pašai šis žanrs ir diezgan jauna pieredze, kad kāds skaņdarbs tiek izdots arī šādā projektā platē. Ļoti interesanti un aizraujoši,” saka Rūta Ķergalve. 

Ģirts Immers ar savu radošo apvienību “Zero Defect”, kura darbojas jau vairāk nekā 20 gadu, ir galvenie elektroniskās mūzikas tradīciju veidotāji Kuldīgas novadā. Pirms diviem gadiem uz četriem dažādiem jumtiem tika veidota muzikāla performance “Jumta disco”, vinila plates izdošana šķitusi kā labs nākamais solis. Darbs pie tās ildzis aptuveni gadu. Plate izdota 300 eksemplāros.