Augstskolas sāk klātienē pieņemt pieteikumus studijām

No šodienas topošie studenti var nākt uz augstskolām un klātienē pieteikties izvēlētajām studiju programmām, kā arī uz vietas apstiprināt elektroniskos pieteikumus. Kādus studiju virzienus jaunieši izvēlas un ko sagaida no jaunā izglītības posma?

Vidzemes Augstskolā (ViA) dažādu līmeņu studijām šogad pieejams vairāk nekā 500 budžeta vietu. Tā kā pieteikties studijām iespējams attālināti un tāpat var arī apstiprināt elektronisko pieteikumu, klātienē rindas neveidojas. Kamēr ReTV Ziņas filmē, ierodas tikai daži topošie studenti, lai izmantotu iespēju uz vietas uzdot jautājumus par to, kādi dokumenti vajadzīgi un par citām neskaidrām lietām.

“Nāku iestāties uz biznesa vadību. Otra izvēle ir mārketings, bet redzēs, kā sanāks. Noteikti budžeta vietā gribu iestāties,” saka Santa Aizkalne, topošā ViA studente. Studijas Valmierā izvēlējusies, jo tas esot tuvāk mājām. Rīgā studēt baidoties.

“Es izvēlējos programmēšanu. Lielākoties tāpēc, ka draugi un paziņas jau te ir gājuši. Domāju – sekošu vien līdzi, ko viņi te ir darījuši, diezgan interesanti izskatās,” pauž Ričards Reinsons, valmierietis, topošais ViA students.

Durvis dokumentu pieņemšanai klātienē vērusi arī viena no valsts lielākajām augstskolām - Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), kurā dažādās studiju programmās un līmeņos izveidotas ap 1000 budžeta vietu.

Elīna Cureine, topošā LLU studente, cer, ka studijas būs klātienē, kā arī neiebilstu, ja tas būtu kā Rīgas Stradiņa universitātē – ar vakcinācijas sertifikātiem. Pati ir jau saņēmusi pirmo poti.

Ventspils Augstskolā nākamajā studiju gadā pieejamas 320 budžeta vietas, arī no šodienas pieteikties mācībām iespējams klātienē. “Šodien iestājos tulkošanas fakultātē. Kāpēc es izvēlos Ventspils augstskolu? Pirmkārt, tā ir Ventspils, es pats dzīvoju Ventspilī, tas ir blakus manām mājām. Un otrs - ir ļoti daudz budžeta vietu,” saka Vladislavs, topošais Ventspils Augstskolas students.

Tā kā pieteikšanās sistēma ir vienota 12 Latvijas augstskolām, piemēram, Daugavpilī to var izmantot, lai reģistrētos studijām galvaspilsētā.

Kopumā studentu interese par dokumentu iesniegšanu klātienē esot augsta, lielākajās augstskolās galvaspilsētā brīžiem veidojusies pat rinda. Dokumentu pieņemšana un elektronisko pieteikumu apstiprināšana turpināsies līdz 12. jūlijam, maģistra programmās - nedaudz ilgāk. Pēc tam sekos konkursi un rezultātu paziņošana. 


Foto: FreePik