Aukstajā laikā veterinārārstiem vairāk darba

Neļaut mājdzīvniekam ēst sniegu, kā arī pastaigāties ārpus pilsētas – to iesaka speciālisti, lai pastaigas ar suni ziemā būtu patīkamas arī pašam ķepainim.

SIA “Četras mīļas ķepas” veterinārārste Evija Kozolāne stāsta, ka jāuzmanās no sniega un ceļa, uz kura ir kaisāmais materiāls – tas var nonākt dzīvnieka vēderā, radot nopietnas problēmas.

Šādas problēmas suņu saimniekiem ir ik gadu. Evija Kozolāne piebilst zemās gaisa temperatūras pastaigām ar suni pārāk netraucē. Bet ir suņi, kuriem jāvelk speciāls apģērbs – nevajag mīnusus, jo jau slapjā laikā, kad ir lietus un vējš, viņi jau var apaukstēties.

Ja suns sāk drebināties un kļūst lēnīgs, ir jādodas mājup – novērojusi kāda suņa saimniece, valmieriete. Ja suņa ausis esot aukstas, viņa saprot, ka arī pašam sunim ir auksti. Tiek pieminēts, ka lielos aukstumos, kā ir šobrīd (-20 grādi), līdzi uz pastaigām neņemot.

Sociālajos medijos iedzīvotāji aicina neturēt suņus ārā pie ķēdes aukstumā. Evija Kozolāne gan skaidro, ka tas neesot viennozīmīgi. “Ja viņš ir tikai āra suns, ja viņa būda ir viņa ķermeņa izmēram attiecīgā lielumā, kuru viņš var piesildīt, tad viņu nevajag spundēt iekšā,” viņa bilst un piemin, ka, ja tiks ievietots garāžā, kur ir plašāka telpa, to nespēs piesildīt.

Uzmanība jāvērš ne tikai uz aukstumu, bet arī vidi, kur suns tiek vests pastaigā. Nereti ietves un takas pilsētās tiek kaisītas ar sāli. Jāpiebilst, tas mājdzīvnieku ķepas nežēlo. Un arī vietās, kurp uz seguma netiek kaisīts nekas, var rasties sarežģījumi – sniegs savelsies starp dzīvnieka pirkstu nadziņiem, apmatojumu, traucējot iešanai un labsajūtai.

Lai izvairītos no sūrstošām un saplaisājušām ķepām, veterinārārste iesaka mīkstināt suņa pēdas ar vasku. “Jāatgādina to, ka nebūs tā, ka mēs vasku sasmērējam vienu reizīti un tas pasargās uz visu sezonu – nē. Tas ir tāpatās kā cilvēkiem roku krēmi.”

Vēl Evija Kozolāne piebilst – uzmanība suņa pēdām būtu jāvērš arī vasarā. Dažkārt saimnieki piemirstot, ka arī karstais asfalts un pludmales smiltis suņiem dedzina ķepas. 

Foto: Pixabay.con