Autovadītājus mudina regulāri atsvaidzināt zināšanas par ceļa zīmēm

Vienā no nedrošākajiem krustojumiem Jēkabpilī avārijas notiek bieži. Iemesls – autovadītāju nevēlēšanās pārliecināties par drošību, izbraucot no Lauku ielas uz Pormaļa ielas krustojumu. Jāpiebilst, spogulis situāciju diez cik neuzlabo, jo daudzi autovadītāji to neņem vērā, savukārt zīme “Dodiet ceļu” nav uzstādīta.

Otrajos Ziemassvētkos uz minētā krustojuma notika viena autoavārija. Sieviete, vadot automašīnu “Toyota Auris”, nedeva ceļu automašīnai “Volkswagen”, kas brauca pa galveno – Pormaļa ielu. Negadījumā cilvēki neguva traumas, bet automašīna “Toyota” gan tika pamatīgi bojāta. Esot pietrūcis nedaudz – spēkrats trieciena rezultātā būtu bojājis dzīvojamās mājas sienu. Vietējie teic, ka avārijas šeit notiek bieži.

Jēkabpils pilsētas domes ceļu būvinženieris Edgars Dobelis skaidro, ka avārijas pārsvarā notiek ceļu satiksmes noteikumu nezināšanas vai apzinātas neievērošanas rezultātā. Pormaļa iela vienmēr ir bijusi prioritāra, salīdzinot ar Lauku ielu. Viņš piemin, ka zīme “Dzīvojamās zonas beigas” uzliek šoferiem daudz lielākus pienākumus nekā to varētu “Dodiet ceļu”.

Edgars Dobelis piebilst, ka ceļu satiksmes noteikumu 13. nodaļā par Ceļu satiksmi dzīvojamās zonās ir nepārprotami norādīts, ka, izbraucot no dzīvojamās zonas, transportlīdzekļa vadītājam jādod ceļš citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Dzīvojamās zonās gājējiem un velobraucējiem ir priekšroka attiecībā pret autovadītājiem, turklāt transportlīdzekļu pārvietošanās maksimālais ātrums nedrīkst pārsniegt 20km/h.”

Tātad, redzot ceļa zīmi “Dzīvojamās zonas beigas”, autovadītājiem ir jādod ceļš ikvienam citam ceļu satiksmes dalībniekam. Tie, kas to neievēro, pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus.