Avarējušās lidmašīnas pasažieri, visticamāk, miruši

Baltijas jūrā svētdienas, 4. septembra, vakarā netālu no Ventspils avarējušās privātās, Austrijā reģistrētās pasažieru lidmašīnas avārijas iemesli joprojām ir neskaidri - jau rakstījām, ka tiek ziņots, ka lidaparātam bija problēmas ar gaisa spiedienu tā iekšienē. Pilots, ar kuru sakari tika pazaudēti jau drīz pēc pacelšanās gaisā, varētu būt zaudējis samaņu, līdz ar to - arī kontroli pār gaisa kuģa vadību.

Meklēšanas darbi jūrā - vietā, kur aptuveni 35 kilometrus no krasta vakar vakarā nogrima neliela pasažieru lidmašīna ar četriem vienas ģimenes locekļiem, joprojām turpinās. Nekādu dižo panākumu, pat neraugoties uz to, ka meklēšanā iesaistīti vairāku valstu peldlīdzekļi un lidaparāti, pagaidām nav.

Nogrimušās lidmašīnas meklēšanas darbi atsākās no rīta, jo nakts laikā tos veikt bija praktiski neiespējami tumsas dēļ. Vēl arī nav zināms, kuras valsts pārziņā būs incidenta izmeklēšana, jo lidmašīna jūrā iegāzās un nogrima neitrālajos ūdeņos. Civilās aviācijas aģentūras Ārkārtas situāciju vadītājs Aivis Vincevs: “Šobrīd notiek aktīvie meklēšanas darbi, lai izceltu šīs gaisa kuģa atliekas. Visticamāk, arī bojāgājušās personas. Pēc šī darba paveikšanas tiks uzsākti arī aktīvie gaisa kuģa nelaimes gadījuma izmeklēšanas darbi. Šobrīd arī Nelaimes gadījumu izmeklēšanas birojs ir kontaktā ar kolēģiem Austrijā un Spānijā, lai izlemtu, kuri būs vadošie izmeklētāji šajā jautājumā. Plašāka informācija par iespējamajiem nelaimes gadījuma iemesliem varētu būt tikai tad, kad noslēgsies šī izmeklēšana, kad būs iespēja restaurēt visu notikušā gaitu, secību, un tad arī saprastu, kādu iemeslu dēļ gaisa kuģa apkalpe nesazinājās un neatbildēja Gaisa satiksmes vadības centram un kādēļ šis gaisa kuģis avarēja.”

Meklēšanas darbos iesaistīto dienestu vienīgie atradumi līdz šim ir vien vairāki priekšmeti, kas, pēc to ārējā izskata spriežot, varētu būt lidmašīnas atlūzas. Apgrūtinošs faktors ir tas, ka jūras dziļums šajā vietā sasniedz aptuveni 50 - 60 metrus. Jūras spēku pārstāve Līva Veita saka: “Vēl aizvien jūrā ir mūsu militārie kuģi un Robežsardzes kuģi, kā arī ir pacelts Eiropas jūras drošības aģentūras drons, kurš tiek bāzēts Igaunijā. Uz šo brīdi ir atrastas aptuveni desmit dažādas lidmašīnas atlūzas, tai skaitā ar daļas no krēsliem.”

Ventspilnieki, kuru piekrastē notikusi iespējamā traģēdija, īpašu satraukumu neizjūt, kā arī interesi par notikušo neizrāda. 

Meklēšanas darbi šovakar noslēgsies līdz ar saules rietu, atsāksies rīta agrumā. Lielas cerības, ka avarējušās lidmašīnas pilotu un pasažierus izdosies atrast dzīvus, glābēji vairs nelolo.


#SIF_NVZ2022