Avārijas uz Tallinas šosejas dēļ veidojas septiņu kilometru garas rindas; autovadītāji gaida 10 stundas

Šorīt daudzus Latvijā atkal pārsteidza ziema, līdz ar to sniegoti, slideni ceļi. Šajās dienās notikušas desmitiem avārijas. Viena no nopietnākajām, pilnībā apstādinot satiksmi uz daudzām stundām, notika uz Tallinas šosejas. Avārijā cieta arī automašīna ar Ukrainas numurzīmi.

Aizvadītāja naktī pulksten 1.39 uz Tallinas šosejas notika vairāku auto sadursme. Uz viena no noslogotākajiem Latvijas autoceļiem satiksme vēl nav atjaunota pēc pulksten vienpadsmitiem dienā. “Tas bija aptuveni vienos naktī, varbūt īsi pirms diviem. Uz ceļa bija tīrs melnais ledus. Kad piebraucām, tad jau priekšā bija divas mašīnas, kuras atradās grāvī. Sākām bremzēt, un mašīna sāka slīdēt. Mēs arī ieslīdējām tur,” stāsta Igors, cietušais.

Palīdzība sekoja ātri; jau pēc 10 minūtēm klāt bija mediķi, drīz vien ieradās arī glābēji un policija.  “Viens auto jau bija grāvī, Ukrainis brauca ar Mercedes sprinterīti, viņš piestāja un prasīja, vai vajag palīdzēt - varbūt negadījums un cilvēkam vajag palīdzību. Kamēr skaidrojās, no Rīgas puses uz Igauniju brauca smagā mašīna un to aizķēra,” saka Jānis Goba, Valsts policijas patruļdienesta rotas komandieris.

Negadījumā cieta trīs personas. Viena no tām smagā stāvoklī nogādāta slimnīcā. Avārijā tika iesaistītas četras mašīnas, trīs no tām kravas auto. Līdz ar autoavāriju uz Tallinas šosejas notika arī degvielas noplūde. “Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka no smagās mašīnas bākas ir ceļu satiksmes negadījumu rezultātā degvielas noplūde, aptuveni 300 litri, kas noplūduši dabā. 200 litri uz šo brīdi ir savākti,” saka Arnis Banders, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis.

Satiksme bloķēja uz Tallinas šosejas, jo avārijā cietušās kravas mašīnas piekabe pilnībā šķērsoja ceļu. Veidojās vismaz septiņu kilometru gara automašīnu rinda ar smagajiem auto, kuriem nācās gaidīt pat desmit stundas. Tikmēr vieglie auto bija novirzīti pa citiem mazākas nozīmes autoceļiem.

Iemesls šai avārijai vēl tiek skaidrots, taču ļoti pieļaujams, ka vainojami ir sliktie laika apstākļi un melnais ledus. “Uzsākts administratīvais process. Skaidrosim, vai visas iestādes darījušas atbildīgos mērus un vai ceļš tīrīts, ievēroti MK noteikumi,” uzsver Jānis Goba.

Valsts policija ReTV atzina, ka, braucot uz šo negadījumu, jau pirms tam grāvjos bija ieslīdējušas citas mašīnas. Lai gan likums šobrīd atļauj mainīt ziemas riepas uz vasaras, policijā iesaka vēl nesteigties ar to maiņu.

Līdz pēcpusdienai valstī reģistrēti 86 ceļu satiksmes negadījumi, kas galvenokārt saistīti ar slideniem autoceļiem.