Balgalē svētkus gaida, skaitot dienas labo darbu kalendārā

No sirds pateikt paldies – viens no nedēļas uzdevumiem, kas jāpaveic Danielam. Viņam ap sirdi paliek siltāk, redzot, kā reaģē pārdevēja ciema veikalā.

Labo darbu kalendāra izpildē iesaistījušies gan mazi, gan lieli. Idejas autore ir Sporta un brīvā laika pavadīšanas centra vadītāja, un pēc pirmās nedēļas viņa atzīst, ka ir pārsteigta par tik priecīgiem zvaniem. Marta Kučere, kalendāra idejas autore, stāsta, ka nebija gaidījusi zvanus pat no tādiem cilvēkiem, kurus nepazīst. Viņa uzskata, ka tas ir brīnišķīgi, ka uzrunā nepazīstams cilvēks, kas pasaka paldies par to, ka dara kaut ko skaistu.

Kalendārus bija iespējams ne tikai paņemt uz mājām, bet arī jaunos uzdevumus izlasīt uz afišu dēļa. Izgaismoti māju logi, komplimenti, mājās radīta Ziemassvētku smarža – daži no uzdevumiem. Kad tika uzdots palutināt sevi, vairākām Balgales dāmām bija skaidrs – viņas dosies peldēt.

Zinta Dreimane stāsta, ka no ezera iet ārā ar tādu sajūtu, it kā būtu nogremdējušas visas problēmas – jūtas spēcīgas, ka visu var un ka vajag tikai iet un darīt.

Visgrūtāk bijis izdomāt uzdevumus, ko varētu izpildīt ierobežojumu laikā. Tieši ārkārtējās situācijas dēļ viens no uzdevumiem – sazināties ar sen nesatiktu draugu – atkārtosies katru nedēļu, lai cilvēki nejustos vientuļi.

Pildīt Labo darbu kalendāra uzdevumus balgalnieki sāka pirmajā adventes svētdienā un turpinās vēl divas  nedēļas.