Balsu pirkšana Madlienā

Informācija par iespējamo balsu pirkšanu Madlienas pagasta vēlēšanu iecirknī saņemta tika sestdienas pēcpusdienā. Par to informējuši vietējie madlienieši. Arī pagasta pārvaldes vadītājam zvanījuši iedzīvotāji, kuri novērojuši aizdomīgas situācijas ar konkrētām automašīnām, kas regulāri pieved pie iecirkņa vēlētājus.

“Man zvanīja vietējie cilvēki, kas blakus dzīvo, kas novēroja visu situāciju, kas centrā notika blakus vēlēšanu iecirknim. Informēja par lietām, kas it kā nelikumīgas esot bijušas. Tālāk es informēju, protams, vēlēšanu iecirkņa galveno vadītāju Ogrē. Tālāk attiecīgi viņš sazinājās ar Valsts policiju,” stāsta Jānis Siliņš, Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs.

Kā skaidro Valsts policijas Ogres iecirknī reaģējot uz saņemto informāciju, Madlienā veikta pārbaude. “Aptaujājot gan personas, uz ko tika norādīts par iespējamo balss pirkšanu, gan personas, kuras varētu būt tās, kuras kaut kādā veidā ir ietekmētas vai guvušas iespējams kādu labumu. Līdz ar to abas puses tika iztaujātas, pārbaudītas. Apstiprinājumu es neguvu,” pauž Valsts policijas pārstāvis Atis Ratnieks.

Pierādījumu trūkuma dēļ lietvedība par balsu pirkšanu Madlienā ir izbeigta. Kā norāda Ratnieks, šis ir bijis vienīgais gadījums par iespējamo pārkāpumu vēlēšanu laikā, kas tika reģistrēts Valsts policijas Ogres iecirknī. 


Foto: Santa Ādamsone