Baltijas jūrā cietušā kuģa aizdegšanās iemesli vēl nezināmi

Baltijas jūrā aizvadītajā naktī aizdegās konteineru tipa kravas kuģis “Escape”, kurš kuģoja zem Nīderlandes karoga. Kuģis vairākas stundas dreifēja Rīgas jūras līča rietumu piekrastē, draudot uzskriet uz sēkļa. Iesaistoties vairākiem dienestiem, bīstamību izdevās novērst. 

Divi velkoņi “Stella” un “Orion” aizvadītajā naktī ugunsgrēkā cietušo kravas kuģi pašlaik tauvās velk Rīgas ostas virzienā. Plānots, ka Rīgā tas ieradīsies laikā no plkst. 22.00 līdz pusnaktij. Iemesli, kāpēc ugunsgrēks kuģa motortelpā izcēlās, pagaidām nav zināmi, precīzāk varēs spriest, kad kuģi apsekos speciālisti. Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta pārstāvis Pēteris Subbota saka: “Šobrīd izskatās, ka ugunsgrēks ir aprimis pats vēl naktī. Kuģis ugunsgrēkā nav stipri cietis, izņemot pašu motortelpu, kas droši vien ir stipri izdegusi. Neviens cilvēks vēl uz borta nav bijis un nevar precīzu informāciju sniegt.”

Jūras spēku Krasta apsardze aizvadītajā naktī plkst. 2.42 saņēma ziņu no kuģa “Escape”, ka uz tā ir izcēlies ugungrēks un ka apkalpei pašu spēkiem to nav izdevies ierobežot. Izmantojot glābšanas laivu, apkalpe kuģi pameta. 15 cilvēkus uzņēma netālu esošs cits kravas kuģis un nogādāja Rīgā. Subbota: “Šis ir tipisks konteinera tipa kuģis. Kravā ir ļoti plaša spektra preces. Mēs zinājām un pievērsām uzmanību, ka ir klasificēta bīstama krava. Tie ir rūpnieciski materiāli, polimēri un krāsu materiāli, kas varētu būt bīstami, ja uguns būtu izplatījies.” 

Degušā kuģa glābšanas operācijā iesaistīti divi velkoņi, kā arī trīs jūras spēku kuģi. Rīta pusē situāciju apzināt palīdzēja arī Valsts robežsardzes helikopters. Jūras spēku Krasta apsardzes dienestā ReTV norāda, ka sākotnēji gatavojās arī sliktākajai situācijai. Subbota: “Kuģis varēja arī nodegt. Citi riska momenti, no kā baidījāmies. Kamēr velkonis vēl bija ticis līdz kuģim, kuģis dreifēja bez kontroles. Tas varēja uzsēsties uz sēkļa.”

Kompānija, kam pieder kuģis, ir ieinteresēta, lai tas pēc iespējas ātrāk atsāktu kuģot, tāpēc nosūtījusi uz Latviju tehniskās glābšanas speciālistu komandu. Iepriekš Latvijas ūdeņos ugunsgrēks uz kāda kravas kuģa izcēlās 2017. gadā.


Foto: Ivars Koloda