Balvos demontēts padomju piemineklis

Pildot likumu par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu demontāžu, šodien arī Balvu pilsētas centrā tika nojaukts tur 1961. gadā atklātais padomju piemineklis.

2004. gadā ar pilsētas domes gādību atjaunoja pieminekļa pamatus, bet 2006. gada rudenī strādnieki notīrīja sūnas no pieminekļa. Tika atjaunotas arī akmens plāksnes un uzraksti. Burtu izgatavošanai līdzekļus toreiz piešķīra Krievijas vēstniecība.

Pieminekļa skulptūru pēc demontāžas bija paredzēts nodot Okupācijas muzejam glabāšanā, bet šodien demontāžas laikā tā saplīsa gabalos. Būvuzņēmējs, kurš veica pieminekļa demontāžu, ReTV atklāja, ka šodien sazinājās ar Latvijas Okupācijas muzeju, lai saprastu, vai muzejs glabāšanā pieņems pieminekļa saplīsušās detaļas. Ja muzejam šīs detaļas nebūšot vajadzīgas, tad, ievērojot likumu, būvnieks tās sasmalcinās un iznīcinās. Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs saka: “Šī pieminekļa demontāža mums ir izmaksājusi nepilnus 30 000 eiro. Pusi no šiem izdevumiem mums segs valsts. Otra pieminekļa demontāža, kas ir Tilžas mežos, izmaksās 16 000 eiro.”

Pēc ReTV rīcībā esošās informācijas padomju okupācijas režīmu slavinošais piemineklis Tilžas mežos jau demontēts šīs nedēļas sākumā.

Pieminekļa demontāža Balvos šodien notika bez provokācijām un starpgadījumiem. Par drošību Balvu pilsētā rūpējās valsts un pašvaldības policija.