Bankas ir gatavas lielākai bērnu pabalstu izmaksai bankomātos

Bankas gatavojas lielākai iedzīvotāju interesei no bankomātiem izņemt 500 eiro bērnu pabalstus. Pašreiz situācija krasi neatšķiras no parastām algas vai pabalstu izmaksas dienām, taču interese iedzīvotāju vidū ir augusi.

Trikātā, kur atrodas tikai viens bankomāts, dzīvo 400 cilvēki. Daļai no viņiem ir bērni - nāks izņemt 500 eiro. Var būt brīži, kad šis bankomāts paliek tukšāks. Tādos gadījumos inkasatori nekavējoties brauc un to papildina.

Bankās jau ik mēnesi zināmi datumi, kad nauda bankomātos varētu sarukt straujāk nekā ierasts - stāsta Swedbank pārstāvis Jānis Krops.

Aizvadītajā nedēļā iedzīvotāji saņēma pirmo vienreizējo bērnu pabalstu no kopumā trim - bankas ir zemajā startā un gatavas lielajai cilvēku interesei par skaidras naudas izņemšanu.

Swedbank pārstāvis Jānis Krops saka: “Kaut kāda veida gatavība ir, jo mēs gatavojamies pieplūdumam - Interese lielāka un izņemamā naudas summa. 24/7 darbojas monitoringa rīks. Pat, ja nebūtu bērnu naudas izmaksas, un mēs manītu skaidrās naudas pieejamības samazinājumu, tad loģiski uzreiz tiek dots proaktīvs vēstījums sadarbības partneriem – inkasentiem.”

Līdzīgi kā Swedbank, arī SEB bankas pārstāvji norāda, ka problēmas, kas mēdz rasties bankomātos, ne vienmēr ir saistītas ar naudas neesamību. Tie var būt tehniskie apsvērumi un citi apstākļi, kāpēc bankomāts kādu laiku ir pārtraucis darboties.

SEB bankas Privātpersonu komunikācijas vadītāja Jeļena Novaka pauž: “Dažreiz cilvēkiem šķiet, ka bankomātā nav naudas, bet īstenībā iemesls var būt cits. Vai iesprūdums noticis, īpaši bankomātos, kur naudas iemaksa – papīra gabals starp banknotēm, tad bankomāts nedarbojas kādu laiku.”

Saviem klientiem SEB banka atkal piedāvā naudu izņemt ne tikai bankomātos, bet arī veikalos, kur salīdzinājumā ar janvāri, februārī izņemtais naudas apjoms bijis gandrīz divas reizes lielāks.

Jeļena Novaka: “SEB bankas klienti tagad naudu var izņemt naudu veikalos. Vairākās tirdzniecības vietas reģionos var izņemt naudu veikalā līdz 100 eiro, banknotes un monētas. Mums agrāk bija tas pakalpojums, tad kādu laiku nebija, tagad atjaunojām. Jaunie tirgotāji pievienojas.”

Citadeles bankā nepieļauj tādu iespēju, ka bankomātos varētu trūkt nauda. “Es domāju, ka tāda situācija ir diezgan nereāla, jo visi bankomāti tiek monitorēti dzīvajā režīmā,” uzsver Vladislavs Mironovs, Citadeles valdes loceklis.

Valsts kase Latvijas ģimenēm pirmajā dienā pārskaitīja vairāk nekā 63 miljonus eiro. Otra pabalsta izmaksāšana notika 19. martā, bet trešais maksājums 22. vai 23. martā.


Foto: unsplash.com