Banksijs pārdos 50 savus darbus un naudu ziedos Ukrainai

Britu grafiti mākslinieks Banksijs izlicis pārdošanai 50 savus zīmējumus, bet iegūtā nauda tiks nodota palīdzībai Ukrainā.

"Es izgatavoju 50 šādas izdrukas, un visi ieņēmumi tiks novirzīti mūsu draugiem Ukrainā. Apmeklējiet vietni "banksy.legacyofwarfoundation.com"," sociālajā tīklā "Instagram" raksta Banksijs.

Labdarības fonda "Legacy Of War" mājaslapā norādīts, ka katrs no 50 mākslinieka darbiem ir parakstīts un numurēts, un viens pircējs var iegādāties tikai vienu eksemplāru par 5000 mārciņu.

Pircēju reģistrācija notiks līdz 16.decembrim. Uzvarētāji tiks atlasīti ar datoru, un viņiem tiks nosūtīta informācija, kā pabeigt pirkumu, norāda fonds.

Par ieņēmumiem no darbu pārdošanas plānots iegādāties ātrās palīdzības mašīnas un atbalsta transportlīdzekļus.

"Tie ir nepieciešami Donbasā, lai turpinātu ierobežotu iespēju cilvēku, invalīdu, vecu cilvēku un ievainoto civiliedzīvotāju evakuāciju. Mēs nosūtīsim ģeneratorus, gāzes sildītājus un ar saules enerģiju darbināmas lampas uz apdzīvotajām vietām, kuras piedzīvo smagu ziemu bez elektrības. Un mēs varēsim turpināt atbalstīt patversmes Kijivā sievietēm un LGBTQ kopienām," pavēstīja "Legacy Of War" izpilddirektors Žils Dulejs.

Banksijs novembrī apstiprināja, ka Ukrainā tapuši septiņi viņa sienu gleznojumi, daži no tiem vietās, kas smagi cietušas Krievijas aviācijas un artilērijas triecienos - Kijivā, Irpiņā un Borodjankā.

Piektdien Irpiņas pilsētas dome nolēma Banksijam piešķirt Irpiņas goda pilsoņa nosaukumu.


Foto: AP/Scanpix