Basketbola kaislības teatrālās noskaņās Cēsu mākslas festivāla ietvaros

Pamatīgas basketbola kaislības teatrālās noskaņās piedzīvotas Cēsu mākslas festivāla ietvaros. Šāda performance tapusi, godinot teātra zinātnieci un kaislīgu basketbola līdzjutēju Silviju Radzobi. Aktieriem spēles laukumā neklājās viegli, jo spēkiem nācās mēroties ar zvaigzni no NBA.

Basketbola spēle ar teatrāliem elementiem Cēsu sporta kompleksā vilināja gan sporta cienītājus, gan arī teātra mākslas mīļotājus. Šāda performance ar Latvijas teātru garāko aktieru, pasaules slavenā basketbolista Dāvja Bertāna dalību un komiķa Jāņa Skuteļa komentāriem noritēja, godinot teātra zinātnieci un kritiķi Silviju Radzobi.

Silvija Radzobe mūžībā devās šī gada 21. aprīlī un bez teātra otra viņas mūža mīlestība bija basketbols. Par to viņa varēja diskutēt, strīdēties un rakstīt tik pat kaislīgi, kā par norisēm teātra mākslā. Tāpēc arī viņai veltītā basketbola spēle izvērtās tiešām spraigi. Aktieriem pamatīgs izaicinājums bija tikšanās laukumā ar Dāvi Bertānu, kuru gan tiesnešiem nācās noraidīt par neiekļaušanos spēlē.

Aktieru emocijas laukumā uzraudzīja īsti basketbola tiesneši, savukārt, sekretariats rūpīga uzskaitīja katru punktu. Spēles pārtraukumos aktieri skatītājus izklaidēja, citējot Silvija Radzobes atziņas un citātos no viņas Twiter konta.

Spēle ritēja punkts punktā un sviedru lāses aktieru sejās liecināja – viss ir pa īstam. Tomēr noslēgumā uzvarēja draudzība.

Spēli papildināja vēl kāda Silvijas aizraušanās – dālijas un to parāde. Turpmāk kādai Latvijā selekcionētai dāliju šķirnei piešķirts tieši Silvijas Radzobes vārds.