Bauskā apskatāms Bučā iznīcinātais okupantu tanks

Bauskā iepretim stadionam kopš pagājušās nedēļas nogales apskatāms Ukrainas bruņoto spēku iznīcinātais iebrucēju tanks. Tas uzstādīts kā simbolisks vēstījums tam, ka Krievijas armija nav neuzvarama. Bauska ir jau trešā pilsēta, kur tas apskatāms. Tāpat kā Rīgā un Liepājā, arī Bauskā interese par to ir liela.

Pagājušā gadsimta 80. gados Krievijā ražotais tanks “T-72B” tika iznīcināts pagājušā gada marta nogalē kaujās pie Dmitrivkas Bučas apgabalā Ukrainā. Ukrainas bruņotie spēki iebrucēju tanku iznīcinājuši ar kumulatīvo lādiņu. Visi tās apkalpes locekļi gājuši bojā.

Bauska ir trešā pilsēta Latvijā, kur iznīcinātais tanks apskatāms, un interese par to ir liela. Vīri lielākoties pārspriež tehniskas lietas. Daži ir neizpratnē par iznīcinātā tanka vadāšanu pa pilsētām, jo tās ir izmaksas. Savukārt citi atzīst, ka, skatoties uz iznīcināto tehnikas vienību, kara šausmas ko jau vairāk nekā gadu piedzīvo ukraiņi kļūs vēl uzskatāmākas. “Pie mums tas karš nav, un mēs tam visam cauri neejam. Mēs varam to visu tikai tā vienkārši iedomāties, bet izjust... tā ir dzīvā elle, kas tur notiek. Tas vienkārši cilvēka prātam nav aptverami,” saka baušķenieks Jānis.

Kopš Krievijas pilna iebrukuma Ukrainā pagājušā gada 24. februārī atbalstu Ukrainas aizstāvjiem sniedz arī Latvija. Palīdzība Ukrainai pašreiz sasniegusi jau 498 miljonus eiro, turpināsies līdz Ukrainas uzvarai, bet ceļojošais tanks esot kā simbolisks vēstījums, ka Krievijas armija nav neuzvarama. Iznīcinātais Krievijas tanks ir Ukrainas Nacionālā militārā vēstures muzeja eksponāts, par kura izrādīšanu Latvijā noslēgts līgums ar Latvijas kara muzeju. Bauskā tanks būs apskatāms līdz 27. aprīlim. Tas jau pabijis Rīgā un Liepājā. Plānots, ka uz laiku tas nonāks arī citās Latvijas pilsētās.