Bauskā piecu uzņēmumu vietā - spēļu zāle

Vienā no uzņēmuma “Bauskas nami” piederošajām ēkām no septembra piecu uzņēmumu vietā darbosies viena spēļu zāle. Ēkas īpašnieks nomas līgumu laušanu skaidro ar gāzes septiņkārtīgu sadārdzinājumu, ko mazie uzņēmēji nevarēšot nosegt. Savukārt deputāti to atbalstījuši, jo spēkā esošajā teritorijas plānojumā nav iezīmēta no spēļu zālēm brīva vieta.

“Skaistuma fabrikā” Bauskā vēl valda rosība, bet jau septembrī gandrīz visiem Salātu ielas 27A ēkas nomniekiem telpas būs jāatstāj, jo uz šo ēku pārcelšoties spēļu zāle. Suši bārs jau slēgts, citviet Bauskā durvis nevēršot, jo, kā ReTV telefonsarunā skaidro uzņēmuma vadītājs, jau līdz šim galvassāpes radījis darbinieku trūkums.

Pretenzijas pret līguma laušanas procedūru uzņēmējiem neesot. Ēkas īpašnieks esot piedāvājis nomāt telpas citās uzņēmumam piederošās ēkās. Tomēr neizpratni raisot vēlme pārvērst dzīvojamā rajona ielu par īstu spēļu elli, jo blakus mājā jau atrodas viena spēļu zāle. “Šeit dzīvo arī ģimenes ar bērniem, veci cilvēki. Daudzdzīvokļu mājas, bērni uz skolām iet. Tas kontingents, pietiek jau redzēt, kas dažreiz nāk uz alkohola veikalu.. vecākiem ir jāuztraucas,” atzīst Daiga Mackeviča, nagu kopšanas speciāliste.

Kā skaidro ēkas īpašnieks, lēmums uzteikt nomas līgumu visiem uzņēmumiem, izņemot “Outlet”, esot pieņemts finansiālu apsvērumu dēļ. “No 1. septembra mums mainās gāzes tarifs, un mēs neesam spējīgi paši. Mazie pateica, ka viņi pilnīgi un absolūti nav gatavi pavilkt visu to ēku. Nevienu lielu nomnieku mēs nedabūjām, tāpēc izvērtējām iespēju ielaist spēļu zāli, jo viņi apņemas visu nosegt,” norāda Uldis Grantiņš, SIA “Bauskas nami” valdes priekšsēdētājs.

Savukārt deputātiem neesot juridiska pamatojuma, lai neļautu spēļu zālei pārcelties uz Salātu ielu, jo spēkā esošajā teritorijas plānojumā nav iezīmēta no spēļu zālēm brīvā teritorija.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks: “Mēs īsti nesaprotam, kāds īsti ir viedoklis ministrijai. Ir aizdomas, ka viņi aizstāv uzņēmējus, līdz ar to mēs, skatoties uz apkārtējām pašvaldībām, redzam, ka viss, kas tiek darīts, tiek noraidīts ar ministrijas rokām. Tad jautājums, vai mums šajā brīdī ir jēga cīnīties ar vējdzirnavām - vai tomēr pagaidīt jaunas Saeimas vēlēšanas.”

Likums paredz, ka jaunajam teritorijas plānojumam jābūt izstrādātam līdz 2025. gadam, bet tikmēr izmantot iespēju un netraucēti ienākt Bauskā var arī jaunas spēļu zāles, kuru maksātspēja rādās krietni labāka nekā mazajiem uzņēmējiem.


#SIF_NVZ2022 

 

Foto: Freepik